کد خبر: 19459078
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » (بخش اول) تشریح فعالیت مرکز آموزش های غیر حضوری در سال جدید تحصیلی94- 93
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:
مرکز آموزش های غیر حضوری برای قریب به چهار هزار نفر ازطلاب محترم تحت پوشش خود فعالیت می نماید که از این تعداد در مقطع سطح3 غیرحضوری تعداد(2249) طلبه ودر  مقطع سطح2 نیمه حضوری ( 1649 ) مشغول به تحصیل می باشند که از میان آنها (339 ) نفر ورودی سال 1393 می باشند.
طلاب ورودی سطح 3 سال جدید ازمیان 2317 داوطلب تحصیل، امکان تحصیل را به دست آورده اند.
ازمیان 339 نفر ورودی جدید تعداد221 نفر در گرایش تفسیر،87 نفر در گرایش فقه و33 نفر در گرایش تاریخ مشغول به تحصیل شده اند.
همچنین با توجه به دو شیوه مجازی ومکاتبه ای تعداد 236 نفر از طلاب شیوه مجازی وتعداد 105 نفر شیوه مکاتبه ای را انتخاب نموده اند.
وی افزود:
با توجه به استقبال گسترده طلاب از شیوه آموزش غیر حضوری (به گونه ای که تعداد داوطلبان آموزش در بخش غیر حضوری نزدیک به تعداد داوطلبان در بخش حضوری بوده است)تمهیدات اندیشیده شده که امکان تسهیل در آموزش در کنار افزایش کیفی محتوایی انجام گیرد.
با توجه به این که یکی از وظایف این مرکز تولید محتوا برای طلاب می باشد اداره تولید محتوا معاونت تولید وفناوری این مرکزبرای 158 واحد درسی برای سه پایه در سطح 2 و سه گرایش در سطح سه (با تفکیک ورودی­های مختلف) دروس مورد نظر را آماده نموده است، همچنین با دعوت به همکاری بیش از 10 نفر از اساتید برجسته و مولفین کتب درسی و اعضای هیئت علمی جهت تدریس و تولید درس (بیش از 30 واحد درسی) فعالیت های لازم را انجام داده است.
وی در ادامه  با توجه به رویکرد این مرکز بر استفاده از زیر ساخت های فنی وتکنولوژی های آموزشی به روز در مرکز آموزش غیر حضوری افزود:
با توجه به مشکلات فراوان برگزاری کلاس ها به صورت چت متنی وکاهش کیفی این گونه کلاس ها تمامی کلاس ها در  سال تحصیلی جدید با استفاده از نرم افزار adobeconnect به صورت صوتی برگزار گردید.
بر این اساس برای تمامی اساتید دوره های آموزش با نرم افزار فوق برگزار گردیده است.
همچنین  با توجه به شاغل بودن بخش کثیری از طلاب این مرکز وجهت تسهیل در امر تحصیل طلاب محترم تمامی کلاس ها در ساعات عصر از ساعت 16 تشکیل می گردد.
همچنین برای همیاری طلاب ورفع هرگونه اشکال در زمان برگزاری کلاس ها  براساس برنامه ریزی های صورت گرفته کارشناسان این مرکز در تمامی ساعت برگزاری کلاس ها( که تا ساعت 22 ادامه دارد) در مرکز حضور دارند تا تعامالات لازم برای برگزاری بیش از 1080 کلاس رفع اشکال در طول نیمسال تحصیلی اول در سطح دو در پایه های 3 و 4 و 5 و سطح سه در سه گرایش فقه و اصول ،تفسیر و علوم قرآن و تاریخ اسلام صورت گیرد.
از جمله فعالیت های دیگر صورت گرفته در بخش کلاس داری وکلاس های آنلاین عبارتند از:
  1. بروز رسانی شیوه‏ نامه ها، آیین نامه ها و اطلاعات کلاسهای رفع اشکال
  2. ارسال مجموعه کامل (آیین نامه طراحی سوالات، آیین نامه اساتید و سرفصل دروس) به اساتید
  3. نظارت وبررسی روزانه محتوای کلاس های  رفع اشکال توسط اساتید مرکز
  4. راهنمایی و مشاوره به طلاب  در رابطه با مشکلات کلاسی و...
  5. اطلاع رسانی کلیه اخبار مربوطه و اطلاعیه ها در صفحه آموزش مجازی
  6. پاسخگویی به سوالات طلاب درسامانه پیامها، انجمن های تخصصی
  7. پشتیبانی آموزشی کلیه کلاسهای آنلاین

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین