کد خبر: 19461067
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی : ایران به سمت دست نشانده صهیونیسم دست آشتی دراز نمی کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرجع عالیقدر شیعیان جهان ، حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با بیان اینکه عربستان دست نشانده صهیونیسم و غرب است، گفتند: ایران دست آشتی به سمت دست نشانده صهیونیسم دراز نمی کند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له روز جمعه در دیدار با جمعی از کارکنان وزارت دفاع، ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س) اظهار کردند: این بانوی بزرگوار چشم و چراغ و مایه آبروی اهل قم است. ایشان با اشاره به تحولاتی که در ایران به وجود آمد و منطقه را دگرگون کرد،‌ افزودند : 2 هزار و 500 سال در ایران حکومت شاهنشاهی دایر بود، ولی طومار این سلسله حکومت سلطنتی به همت یک فقیه در هم پیچیده شد و دشمن که دستش از خاک، مال و ناموس ایران کوتاه شده به دنبال دست‌آویزی به این سرزمین به بهانه‌های گوناگون است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان اینکه مردم در دوران حکومت سلطنتی دچار فقر فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بودند،‌ تصریح کردند: حکومتیان کاخ‌نشین مردم کوخ‌نشین را به تمسخر گرفته و تحقیر می‌کردند و این شرایط مغایر آداب اسلامی بود. مرجع عالیقدر ادامه دادند : اسلام بر حفظ کرامت انسانی تاکید دارد و با این مسئله که عده‌ای در عیش و نوش و تشریفات باشند و عده‌ای در فقر و بیچارگی زندگی کنند، مخالف است. ایشان با اشاره به بی‌لیاقتی سلاطین در از دست دادن بخش وسیعی از کشور ایران گفتند : در زمان حکومت فتحعلی شاه دو بار روسیه به ایران حمله کرد که به دلیل نبود روحیه انقلابی در میان مردم ما شکست خوردیم و در مرحله نخست به عهدنامه گلستان تن دادیم و در مرحله دوم به عهدنامه ترکمانچای ختم شد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی اضافه کردند: پیش از انقلاب فرهنگ جهاد و شهادت وجود نداشت به همین دلیل بخش‌های وسیعی از کشورمان را از دست دادیم، ولی پس از انقلاب ورق‌ دیگری از دفتر ایران ورق خورد و در مقابل زیاده‌خواهی‌های عراق که 36 کشور جهان یاریش می‌کردند،‌ جوانان لباس رزم پوشیدند و بی‌ادعا برای دفاع از خاک و ناموس وطن هشت سال جنگیدند.

معظم له اظهارداشتند : جنگ هشت ساله ایران با عراق، دشمنان را از دست درازی به خاک ایران پشیمان کرد، ولی هنوز هم شیطنت‌ها ادامه دارد و آرزو دارند ناخنکی به خاک ایران بزنند، اما تحقق این آرزو حتی در خواب هم برایشان ناممکن است زیرا که دلیرمردان ایرانی خواب را بر آنها حرام می‌کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به دستگیری سربازان نیروی دریایی ارتش آمریکا ادامه دادند: پخش تصویر دستگیری سربازان آمریکایی در خاک ایران در حالی که دست بسته زانو زده بودند،‌ قدرت ایران را بار دیگر به تمام جهان نشان داد که اطراف خاک ایران طمع کردن شوخی بردار نیست. ایشان همچنین به رفتارهای ناپسند، غیراسلامی و غیرانسانی عربستان اشاره کرد و افزودند: عربستان با هواپیماهای بدون سرنشین مردم یمن را بارها به خاک و خون کشیده است و نه تنها از رفتار خود شرمگین نمی‌شود، بلکه کشور اسلامی مانند ایران را به تروریست بودن متهم می‌کند. مرجع عالیقدر شیعیان به میانجیگری برخی کشورها مانند چین و پاکستان برای آشتی ایران و عربستان اشاره کرد و گفتند: اینجا کشوری است که قانون دارد و قانونش براساس احکام اسلامی وضع شده است و هرگز دست آشتی به سمت کسانی که دست نشانده غرب و صهیونیسم هستند، دراز نمی‌کند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با تاکید بر اینکه در ایران برخلاف عربستان هیچ اقدامی براساس دلخواهی و هوی و هوس انجام نمی‌شود، اظهار کردند: عربستان یک حکومت قبیله‌ای است که از هیچ قانونی تبعیت نمی‌کند و مردم حق هیچ دخالتی را در امور کشور ندارند، در حالی که این نوع حکومت برای عصر جاهلیت است و عربستان همچنان در عصر جاهلیت باقی مانده است. استاد برجسته حوزه علمیه ضمن یادآوری فاجعه منا که موجب شد شمار فراوانی از مسلمانان جهان کشته شوند، گفتند: مردم ما هنوز داغ فاجعه منا را فراموش نکرده‌اند؛ بر چه اساسی برخی کشورها بر طبل میانجی‌گری بین ایران و عربستان می‌کوبند.

ایشان با اشاره به سفر نواز شریف نخست وزیر پاکستان برای آشتی میان ایران و عربستان افزودند : جالب است نواز شریف ابتدا به ریاض سفر کرده و سپس به تهران آمده است که ما را آشتی بدهد، پاکستان اگر زرنگ است و می‌تواند کاری انجام بدهد داعشی‌ها را که به بخشی از کشورش نفوذ کرده‌اند، از خاک خود بیرون کند. معظم له ادامه دادند: اختلاف میان ایران و عربستان نزاع بین حق و باطل است و کشورهایی که محتوای انقلاب را درک نکرده‌اند، راه افتاده و دوره می‌چرخند که ایران را با عربستان آشتی دهند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با تاکید بر اینکه همه باید محتوای انقلاب را بشناسند، تصریح کردند: پایبندی به ایمان، مذهب و عقیده موجب شده است که ایران حکومتی مقتدر در جهان داشته باشد. مرجع معظم با بیان اینکه حکومت از آن معصومین (ع) است،‌ گفتند: زمانی که در عصر کنونی امام معصوم (ع) غایب است باید شخصی که بتواند به نیابت از ائمه معصوم (ع)‌ امور را به دست بگیرد و چند ویژگی داشته باشد که پایبند به تقوا، اسلام‌شناس و فقیه و مجتهد باشد و در مقابل دشمن نهراسد و شجاع باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین