کد خبر: 19461070
تاریخ انتشار: دوشنبه 05 بهمن 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری هـمدانی: صحیفه سجادیه کتاب درسی حوزه ها باشد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند : صحیفه سجادیه در حوزه ها باید کتاب درسی باشد، هیچ کسی نتوانسته دعا را به این سبک بیان کند و در این دعاها به زیبایی مطالب مختلفی ذکر شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، گفتند: آیات فراوانی در قرآن امت اسلامی را از نظر قدرت، سیاست و فرهنگ معرفی می‌کند. ایشان خاطرنشان کردند: قرآن ویژگی‌های امت و جامعه اسلامی را ترسیم کرده و تکالیفی معین می‌کند که افراد با عمل به تکالیف، در اوج عظمت قرار می‌گیرند.

معظم له با بیان اینکه اختلاف بین امت یکی از عوامل عقب‌ماندگی مطرح شده است، گفتند: مردم همه یکسان نیستند، حب مال و جاه به تدریج اختلاف ایجاد می‌کند، زیرا کسانی هستند که به حق خود قانع نیستند و این امر سبب اختلاف می‌شود که از وجود انسان‌ها سرچشمه می‌گیرد، بنابراین خداوند پیامبرانی را فرستاد تا اختلافات را برطرف کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی ادامه دادند: به تدریج بدفهمی و کج‌فهمی در فهم دین و آنچه انبیا آورده بودند، سبب شد در آنچه پیامبران آورده بودند، اختلاف نظر به وجود آید. مرجع عالیقدر شیعیان جهان ، توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان در ایجاد اختلاف بین مسلمانان را مورد توجه قرار دادند و افزودند : دشمنان با اهداف سیاسی اختلافات را افزایش دادند و مردم به اختلافات و چالش‌ها سرگرم شدند و این موضوع سبب شد مسلمانان عقب بمانند.

ایشان اضافه کردند :‌ دومین اختلاف بر سر حکومت بود،‌ با آنکه پیامبر اکرم(ص) حاکم را معرفی کردند، از ابتدا اختلاف ایجاد شد و اهل بیت(ع) از حق خود محروم شدند، کنار زدن اهل بیت(ع)، سبب ضعف و عقب‌ماندگی شد، البته اهل بیت(ع) خاموش نبودند و علت این عقب‌ماندگی‌ها را بیان کردند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان اینکه در دوران کنونی وحدت شیعه و سنی یکی از ارکانی است که امام خمینی(ره) بر آن تاکید داشتند، گفتند: این وحدت عامل مهمی است که اکنون باید در حفظ آن تلاش شود. معظم له با اشاره به زیارت جامعه کبیره از امام هادی(ع) عنوان کردند: در این زیارت مظلومیت اهل بیت(ع) بیان شده که به وسیله آن شیعیان بیدارتر شدند، پیش از دوران این امام بزرگوار اجازه نمی‌دادند، چنین مباحثی مطرح شود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی به جایگاه کتاب صحیفه سجادیه در معارف شیعه اشاره کردند و گفتند : این کتاب در حوزه‌ها باید کتاب درسی باشد، هیچ کسی نتوانسته دعا را به این سبک بیان کند و مطالب مختلفی در این دعاها ذکر شده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین