کد خبر: 19731107
تاریخ انتشار: سه شنبه 06 بهمن 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » ویژگی های آیت الله العظمی بروجردی در نگاه مرجع عالیـقدر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که حضور آیت الله بروجردی باعث تحولات علمی و سیاسی قوی در جامعه شد، گفتند: حضور ایشان در قم باعث تحول علمی فراوان در حوزه شد به گونه ای که هر مساله فقهی مطرح می شد با دقت زیاد ریشه فقهی آن را در ابعاد مختلف بررسی می کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد نکوداشت آیت الله العظمی بروجردی بیان داشتند: شخصیت مرحوم حضرت آیت الله بروجردی به اندازه ای بزرگ است که نمی شود در یک یا دو جلسه ابعاد مختلف آن را بیان کرد

. ایشان با بیان این که یکی از وظائف مهم حوزه علمیه احیای نام و ذکر خاطرات بزرگان دین است، گفتند: از اینکه سعی کردید کتابخانه و بیت ایشان را به این صورت اداره کنید جای تقدیر دارد؛ ایشان در حدود 50 سال در بروجرد و قبل از آن در نجف و اصفهان حضوری فعال در حوزه داشت.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی افزودند: در گذشته اداره جامعه به وسیله مرحوم حضرت آیت الله بروجردی بود و حضور ایشان برای حوزه در آن زمان که به دعوت امام راحل صورت گرفته بود، ضروری بود و همین حضور هم باعث تحولات علمی و سیاسی قوی در جامعه شد. مرجع عالیقدر خاطرنشان کردند: حضور ایشان در قم باعث تحول علمی فراوان در حوزه شد به گونه ای که هر مسأله فقهی مطرح می شد با دقت زیاد ریشه فقهی آن را در ابعاد مختلف بررسی می کردند و این نشان از حافظه قوی و تسلط فقهی ایشان بود.

ایشان ادامه دادند: شخصی به مرحوم آیت الله بروجردی بیان کرد آیا نمی شود مسأله حج را به گونه ای حل کرد که اهل تسنن و تشیع به یک گونه اعمال حج را انجام دهند و علت این اختلاف چیست که ایشان به گونه کامل سند اعمال حج را بیان می کند و این نشان می دهد که وی نه تنها بر کتب تشیع تسلط داشته بلکه بر کتب عامه نیز تسلط داشته است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تسلط به علم رجال را از خصوصیات آیت الله بروجردی دانستند و گفتند: آیت الله بروجردی در علم رجال بیش از 14 هزار نفر را مورد نقد و بررسی قرار داده و مانند پدری که فرزند خود را می شناسد با تک تک این افراد آشنایی داشته است و همه افراد از این تسلط تعجب می کردند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین