کد خبر: 20135165
تاریخ انتشار: پنجشنبه 08 بهمن 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » مرجع عالیقدر : محبت به ولایت در دل های مردم ایران موج می زند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با بیان اینکه ما احتیاجی به سلاح هسته ای نداریم، گفتند: ما مردمی داریم که بیدار، هشیار، آگاه و طرفدار ولایت فقیه هستند، محبت به ولایت در دل های مردم ایران موج می زند و مردم به حکم هر کسی مجهز نمی شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

مرجع عالیقدر شیعیان امروز در دیدار جمعی از بسیجیان شهرستان خوانسار و طلاب مدرسه مهدوی تهران، اظهار داشتند یکی از موضوعاتی که در اخبار اهل بیت (ع) تأکید شده است، مسأله شناخت زمان است. ایشان با بیان هر کس باید فرزند زمان خود باشد و زمان خود را بشناسد، افزودند: فرد عاقل کسی است که زمان خود را بشناسد، یعنی شناخت حوادث و رخدادهای زمان و شناخت نقشه‌های دشمن در آن زمان و رخدادها را ارزیابی و ریشه یابی و از آن‌ها درس بگیرد.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند: در هر زمانی رخدادهایی وجود دارد و یکی از مهم‌ترین رخدادهای زمان ما، پیروزی انقلاب اسلامی بود.ما باید فرهنگ انقلاب را درک کنیم و زمینه به وجود آمدن انقلاب را بررسی کنیم و بدانیم که این انقلاب با چه سرمایه‌گذاری‌هایی به وجود آمده است، همچنین اهداف و ثمرات انقلاب چیست و در آن راستا حرکت کنیم.

معظم له با اشاره به سوره فجر و محتوای آن، یادآور شدند: پیش از انقلاب، دو قدرت بزرگ در دنیا بودند، از جمله قدرت کمونیستی و سوسیالیستی روسیه که پس از نامه امام، این قدرت متلاشی شد، همچنین قدر سرمایه داری کاپیتالیستی غرب که آمریکا و انگلیس سردمداران آن بودند. مرجع عالیقدر شیعیان ادامه دادند : در چنین وضعی، کشورها یا زیر سیطره شرق بودند و یا زیر پرچم آمریکا و استکبار بودند و مردم در برابر آنها گردن کج می‌کردند و یا کمر خم می‌کردند.خداوند به امام خمینی (ره) از لحاظ عرفان و حماسه آفرینی چنان شجاعتی داد که مردم را هدایت کرد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی سه کتاب دفتر تبیان در 50 جلد، صحیفه نور در 22 جلد و وصیت نامه امام را از جمله کتاب‌های بالینی افراد جامعه معرفی کرد و افزود: امام خمینی (ره) تحولی در جهان به وجود آورد که در کل دنیا اثرگذار بود و این کار ایشان، پیغمبرگونه بود. استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که امام خمینی (ره) توانست رژیم 2 هزار و 500 سال را قلع و قمع کند، گفتند: بعد از این که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، قدرت‌های استکباری آرام ننشستند و متوجه شدند که این انقلاب می‌تواند به کشورهای دیگر صادر شود و در کل دنیا بیداری اسلامی ایجاد کند، به همین دلیل صدام را تقویت کردند و هشت سال دفاع مقدس شکل گرفت.

ایشان با بیان این که یکی از تاریخ‌های افتخار آمیز ما هشت سال دفاع مقدس است، ادامه دادند: سرمایهه گذاری‌های زیادی برای پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی صورت گرفته است که خون شهداء از جمله این سرمایه گذاری هاست.شهدای طلبه در هشت سال دفاع مقدس نسبت به دیگر مردم بیشتر است، بنابراین شما باید خود را آماده کنید تا هر زمان که نیاز بود، در عرصه دفاع از دین اسلام و انقلاب گام بردارید

. حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که ما احتیاجی به سلاح هسته ای نداریم، عنوان کردند: ما مردمی داریم که بیدار، هشیار، آگاه و طرفدار ولایت فقیه هستند، محبت به ولایت در دل‌های مردم ایران موج می‌زند و مردم به حکم هر کسی مجهز نمی شوند، بلکه مردم از حلقوم امام (ره) همان ندایی را می‌شنیدند که مسلمانان از حلقوم پیامبر (ص) شنیدند.

معظم له با اشاره به این که ثمرات انقلاب بسیار زیاد است، گفتند: ما در زمانی زندگی می‌کنیم که باید زمان را بشناسیم و در این زمان با نشر انقلاب و حفظ انقلاب تأثیرگذار باشیم و بدانیم که این انقلاب، زمینه ساز ظهور اشت و ما باید خود را برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) آماده کنیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین