کد خبر: 20260891
تاریخ انتشار: جمعه 09 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » نماز جماعت در 50 هزار مدرسه کشور اقامه نمی شود!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر آموزش و پرورش گفت: 105 هزار مدرسه در سراسر کشور وجود دارند که از این تعداد در 55 هزار مدرسه نماز جماعت اقامه می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:
علی فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفتگو  با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به ترویج فرهنگ نماز در مدارس گفت: شورای عالی آموزش و پرورش در سالهای اخیر طرحی را به عنوان تعمیق و گسترش اقامه نماز در مراکز آموزشی به تصویب رسانده است. 
 
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در حال حاضر در 55 هزار و پانصد مدرسه و مراکز آموزشی کشور اقامه نماز جماعت انجام می‌شود که از این تعداد نماز 19 هزار و پانصد مدرسه توسط روحانیون اقامه می‌شود و در 36 هزار مدرسه دیگر همکاران ما در مدارس به این امر مبادرت می ورزند.
 
فانی تصریح کرد: این موضوع را باید ذکر کرد که از 105 هزار مدرسه سراسر کشور تعداد قابل توجهی از آنها دانش‌آموزان کمی دارند برای نمونه یکصد و ده‌ مدرسه فقط یک دانش‌آموز دارند و یا چهارهزار و هشتصد مدرسه با کمتر از 5 دانش‌آموز دایر است بنابراین در اکثر مراکز آموزشی که دانش‌آموزان قابل توجهی دارند، نماز جماعت اقامه می‌شود.
 
وی افزود: ما امیدواریم در سال‌های آینده با اجرایی کردن و تقویت این طرح بتوانیم همه مدارس را در اجرای اقامه نماز مجهز کنیم.
 
وزیر آموزش و پرورش درخصوص آموزش تعالیم دینی به دانش‌آموزان گفت: اعتقاد داریم دانش‌آموزان در همین سن باید با مبانی و تعالیم دینی از جمله نماز و اقامه آن آشنا شوند تا در ادامه یک جامعه دینی و اسلامی داشته باشیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین