کد خبر: 20307791
تاریخ انتشار: جمعه 09 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » شورای نگهبان از موضع قانونی خود عقب نشینی نمی کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه هدف هجمه کنندگان به شورای نگهبان سیاسی است، گفت: شورای نگهبان در دهه های گذشته نشان داده است که مسیر قانونی را طی خواهد کرد و با هجمه اشخاص و فشارهای سیاسی از موضع خود عقب نشینی نمی کند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، یدالله جوانی، کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هدف از تلاش برخی افراد برای تخطئه شورای نگهبان چیست؟ گفت: افرادی که شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می‌دهند، آن را مانعی بر سر تحقق اهداف سیاسی خودشان می‌دانند، بنابراین تلاش می‌کنند که موقعیت شورای نگهبان را در افکار عمومی خدشه‌دار کرده و بهره آن را در انتخابات ببرند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان براساس وظیفه قانونی خود در انتخابات باید نظارت نافذ و فراگیر داشته باشد که بخشی از این نظارت به احراز صلاحیت داوطلبان بازمی‌گردد و بر اساس مدارک و مستندات قانونی، عناصر ناصالح را شناسایی کرده اما برخی برای آنکه بتوانند فضای سیاسی کشور را به نفع خود تغییر دهند، هجمه‌هایی به شورای نگهبان می‌کنند.

جوانی اظهارداشت: ما در کشورمان جریان‌هایی را داریم که به لحاظ مواضع و عملکرد در سال‌های گذشته نشان دادند که اعتقاد راسخی به جمهوری اسلامی ندارند و برای منافع ملی و استقلال ملی تعهدی قائل نیستند و در سال 88 فتنه به پا کردند؛ اکنون به دنبال آن هستند تا در عرصه رقابت‌های انتخاباتی وارد شوند بنابراین شورای نگهبان را مانعی بر برای حضور خود در این عرصه می‌دانند.

وی با بیان اینکه هدف هجمه کنندگان به شورای نگهبان سیاسی است، تصریح کرد: این افراد در درجه اول به دنبال آن هستند که با مخدوش کردن نظارت بر انتخابات از سد شورای نگهبان بگذرند و در درجه دوم به دنبال فضاسازی هستند تا بهره آن را در انتخابات با نوعی مظلوم نمایی ببرند.

جوانی با بیان اینکه افراد باید اعتراضات خود را از مسیرهای قانونی پیگیری کنند، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان براساس مدارک و مستندات قانونی عمل می‌کند و ما در ادوار گذشته نیز شاهد بودیم که با پیگیری اعتراضات داوطلبان آمار اولیه 10 تا 15 درصد تغییر کرده است و این نشان دهنده سلامت کار شورای نگهبان است.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: مشکل از آنجایی شروع می‌شود که گروه‌هایی با اهداف خاص سیاسی در تلاشند تا از مسیرهای غیرقانونی به اهداف خود برسند در حالی که نیازی به جنجال آفرینی، هیاهو و فعالیت‌های رسانه‌ای که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد نیست و همه باید خود را ملزم به اطاعت از قانون بدانیم.

جوانی با بیان اینکه فتنه گران در سال 88 به دنبال ابطال انتخابات بودند تصریح کرد: در سال 88 و در فتنه‌ای که شکل گرفت، جریان معترض و مدعی تقلب در انتخابات اساسا به دنبال طی کردن مسیر قانونی نبود و تنها خواستار ابطال انتخابات بودند و بی اعتنا به مسیرهای قانونی در مقابل قانون ایستاد که نتیجه آن فتنه 88 شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه فتنه 88 از قبل طراحی شده بود، اظهار داشت: عده‌ای به دنبال آن بودند که اگر نتوانستند پیروز انتخابات شوند، در مقابل رای مردم بایستند و امروز نیز عده‌ای با جنجال آفرینی در تلاشند تا خود را در برابر حقوق مردم قرار دهند.

جوانی با بیان اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند، تصریح کرد: وظیفه شورای نگهبان آن است که افراد با صلاحیت و شایسته را به مردم معرفی کند تا مردم بتوانند با خیالی آسوده به افراد شایسته و کارآمد رای دهند.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان تصریح کرد: طبیعی است عناصر مفسد اقتصادی و یا سیاسی که شورای نگهبان را مانعی بر سر راه خود می‌بینند به هجمه و تخطئه این شورا بپردازند در حالی که شورای نگهبان طی چند دهه گذشته نشان داده است که با هجمه اشخاص و فشارهای سیاسی از موضع خود عقب نشینی نمی‌کند و مسیر قانونی را طی خواهد کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین