کد خبر: 20316965
تاریخ انتشار: جمعه 09 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » شایع ترین بیماریهای ماموران پلیس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون بهداشت، درمان و امداد ناجا شایع ترین بیماریهایی را که ماموران پلیس به آنها مبتلا می شوند، تشریح کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، سردار سیدمحمدرضا سیداحمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره شایع‌ترین بیماریهایی که ماموران پلیس را تهدید می‌کند گفت: چند سال پیش در معاونت بهداد ناجا تحقیقاتی را انجام دادند که در آن شایع‌ترین بیماریهایی که پرسنل نیروی انتظامی را تهدید می‌کند پرداخته شد. بر اساس نتایج این طرح تحقیقاتی، سه بیماری با سهم تقریبا برابر جزو بیماریهایی هستند که بیشترین آسیب را به ماموران پلیس می‌رسانند.

وی بیماریهای عضلانی اسکلتی را یکی از این بیماریها برشمرد و گفت: این بیماری بیشتر به سبب ایستادن طولانی مدت یا ساعت‌ها کار مداوم در پشت میز رخ می‌دهد.

سید احمدیان بیماریهای قلبی و عروقی و بیماریهای اعصاب و روان را دو بیماری شایع دیگر ماموران پلیس برشمرد و گفت: این سه گروه بیماری جزو بیماریهای شایع در ناجا هستند و در هر یگان مطابق با ماموریت‌هایی که دارند، رخ می‌دهد.

معاون بهداشت،‌درمان و امداد ناجا درباره اینکه شایع‌ترین بیماری در هر یگان چیست؟ خاطر نشان کرد: نوع بیماری در هر یگان باتوجه به ماموریتی که دارند متفاوت است. به عنوان مثال در میان ماموران راهور بیماریهای عضلانی اسکلتی شایع‌تر است چرا که این افراد مدت زیادی را سرپا می‌ایستند.

وی با بیان اینکه در تمام بخشهای پلیس استرس وجود دارد خاطر نشان کرد:‌ اما در بخشهایی از پلیس که ماموریت‌های اطلاعاتی انجام می‌شود استرس بیشتر است از این رو در این یگان‌ها بیماریهای اعصاب و روان نمود بیشتری دارد.

به گفته معاون بهداشت، درمان و امداد ناجا سبک زندگی نیز از جمله مواردی است که بر سلامت ماموران تاثیر می‌گذارد. مواردی چون چاقی و اضافه وزن، بیماریهای قلبی و عروقی را در پی دارد.

سید احمدیان، بیماریهای روان تنی را جزو بیماریهایی دانست که در پی فشارها و استرس‌های روانی بر جسم فرد وارد می‌شود و گفت: چنین بیماریهایی در میان پلیس رخ می‌دهد به عنوان مثال بیماریهایی چون زخم معده، کمر درد، سردرد و ... از جمله بیماریهایی است که امروزه دیگر ثابت شده تاثیرات زیادی بر جسم و روح می‌گذارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین