کد خبر: 20316966
تاریخ انتشار: جمعه 09 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » «شهرآفتاب» با نمایشگاه کتاب طلوع می کند؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

آنگونه که شهردار تهران وعده داده است، این بار نمایشگاه کتاب در فضایی متفاوت تر برپا می شود چرا که قرار است پس از 28سال در خارج از تهران و جایی کمی دورتر از عوارضی تهران - قم برگزار شود.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،

ماجرای برپایی نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب از اختتامیه بیست و هشتیمن نمایشگاه کتاب در اردیبهشت ماه امسال نشات می‌گیرد چرا که محمدباقر قالیباف - شهردار تهران به عنوان یکی از سخنرانان مراسم پایانی نمایشگاه کتاب انتخاب شد و وی در دقایق پایانی سخنرانی‌اش درباره محل دائمی نمایشگاه کتاب گفت: در سال‌های گذشته ما با مسئولان دولتی جلساتی برای تعیین تکلیف محل دائمی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران داشتیم و بنا بود دولت در این زمینه تدبیری بیندیشد که دیگر از آن خبری نشد اما امروز من این خبر را می‌دهم که نمایشگاه بین‌المللی در شهر آفتاب با شرایطی بسیار خوب آماده شده و در شرف افتتاح است.

 

او افزود: اساس شهر آفتاب با نگاه برگزاری نمایشگاه کتاب در آن ساخته شده و برای ساخت آن تا به حال 700میلیارد تومان هزینه شده است.

 

شهردار تهران سپس به ساخت باغ کتاب تهران در مساحت 60هزار مترمربع به صورت ساختمانی مسقف اشاره و اظهار کرد: باغ کتاب با فضای بازی که در اختیار دارد در مجموع حدود 130 هزار مترمربع فضای مسقف و باز دارد که مناسب کاربری فرهنگی ساخته شده است و در حال حاضر در طول سال نمایشگاه دائمی و فصلی کتاب در آن‌جا برگزار می‌شود. من از جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین جا می‌خواهم که به هم قول بدهیم سال آینده نمایشگاه کتاب در باغ کتاب واقع در تپه‌های عباس‌آباد برگزار شود.

 

در ادامه علی جنتی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سخنان شهردار تهران که ابراز امیدواری کرد سال آینده نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در باغ کتاب واقع در تپه‌های عباس‌آباد برگزار شود گفت: ما این بشارت قالیباف درباره برگزاری نمایشگاه کتاب سال آینده را جدی می‌گیریم چون مصلی واقعا جای برگزاری نمایشگاه کتاب نیست و امیدواریم سال آینده بتوانیم این نمایشگاه را در فضای مناسبی در منطقه عباس‌آباد برگزار کنیم، همچنین در دوره‌های بعد با همکاری شهرداری و وزارت صنعت و معدن زمینه آماده کردن شهر آفتاب به عنوان یک نمایشگاه بین‌المللی آبرومند برای کشور فراهم شود.

 

همچنین پس از مدتی مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران نیز از مجموعه باغ آفتاب به عنوان محل دائمی برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال‌های آتی نام برد.

 

 

 

 

ناشران و برگزار کنندگان نمایشگاه کتاب خود را برای برگزاری این نمایشگاه بزرگ در باغ کتاب آماده می‌کردند تااینکه محمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل فرهنگسرای ارسباران از تصمیم جدید مدیریت شهری در مورد برگزاری نمایشگاه کتاب سخن گفت و از مجموعه باغ کتاب که زیرنظر موسسه نشرشهر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد به عنوان نمایشگاه دائمی کتاب یاد کرد و گفت: در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، روزانه بیش از 500 هزار نفر بازدیدکننده می‌آید در حالی که برای باغ کتاب، اصلا ترافیک تهران اجازه حضور این تعداد را نمی‌دهد.

 

وی افزود: همه جای دنیا، نمایشگاه‌های بزرگ در حاشیه شهر قرار دارد؛ در مجموعه شهر آفتاب در جنوب تهران هم علاوه بر مترو، بازدیدکنندگانی که از شهرهای مختلف می‌آیند از طریق بزرگراه امام علی(ع)، بزرگراه آزادگان و اتوبان قم-تهران می‌توانند به سهولت به نمایشگاه دسترسی داشته باشند.

 

مشاور شهردار تهران با اشاره به آماده‌سازی این مجموعه با تکمیل ایستگاه مترو و پارکینگ و فضاسازی بیرونی تا پایان سال گفت: امیدواریم شهر آفتاب اردیبهشت ماه سال ۹۵ آماده برگزاری نمایشگاه بزرگ بین‌المللی کتاب تهران باشد؛ که البته ارتباطی به نمایشگاه دائمی کتاب تهران در مجموعه باغ کتاب که موسسه نشر شهر متولی آن است، ندارد.

 

شهر آفتاب

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین