کد خبر: 20435642
تاریخ انتشار: شنبه 10 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » تحریم های چند لایه آمریکا مانع از فروش نفت به مشتریان اروپایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

خریداران اروپایی نفت ایران، به دلیل تحریم های چند لایه آمریکا با مشکل انتقال نفت خریداری شده از ایران مواجه هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،

مقام ‌های شرکت‌‌های کشتی‌ رانی می‌گویند، خریداران اروپایی نفت خام ایران برای انتقال این کالا، با مشکل پیدا کردن نفت‌ کش مواجه هستند و این موضوع یکی از چالش‌‌های پیش روی ایران برای افزایش صادرات نفت، همزمان با کاهش تحریم‌ های غربی است.

افراد متخصص در شرکت‌‌های کشتی‌ رانی ایرانی و اروپایی به وال‌استریت ‌ژورنال گفته‌اند در روزهای گذشته حدود 6  شرکت نفتی از جمله توتال فرانسه با مشکل پیدا کردن تانکر برای انتقال 8 میلیون بشکه نفت ‌خام به کشورهای اروپایی مواجه بوده‌اند.

یک مقام در یکی از شرکت ‌های نفت‌ کش گفته است: من دارم آب‌‌ها را امتحان می‌ کنم اما مجبور شدم از این کار دست بکشم. من ابتدا برای انتقال محموله‌ ای از نفت خام ایران موافقت کردم اما بعد از شکست در یافتن شرکتی که این محموله را بیمه کند، از این کار منصرف شده است. 

مشکلات بیمه نیز، موجب ایجاد اخلال در برنامه‌‌های ایران برای افزایش صادرات نفت این کشور به بیش از 1 میلیون بشکه در روز می‌شود. 

صادرات نفت خام ایران در ماه ژانویه، روزانه 200 هزار بشکه در روز افزایش یافت، اما انتقال این نفت، عمدتاً به کشورهای آسیایی صورت گرفته است.

اظهارات مقام‌‌های کشورمان برای افزایش 500 هزار بشکه صادرات نفت ایران در کوتاه مدت و 1 میلیون بشکه در مقاطع زمانی بعدی تا اندازه زیادی به بازگشت خریداران نفت اروپایی ایران وابسته است.

با این وجود، شرکت‌‌های بیمه تمایلی به بیمه کردن نفت‌ کش‌های حامل نفت ایران به اروپا ندارند چرا که چندین لایه از تحریم ‌های آمریکا علیه ایران، علی ‌رغم رفع برخی از تحریم‌‌های هسته‌ای علیه این کشور، کماکان برقرار هستند.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین