کد خبر: 20654330
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 بهمن 1394
خانه » حواشی » پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي » دنیای امروز آماده شنیدن و پذیرفتن حرف های منطقی، مستدلّ و روشن اسلام است./وظیفه سنگینی در زمینه تبلیغ معارف الهی بر عهده همگان است.
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله العظمي صافي :

 

 

 

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
دنیای امروز آماده شنیدن و پذیرفتن حرف‌های منطقی، مستدلّ و روشن اسلام است./وظیفه سنگینی در زمینه تبلیغ معارف الهی بر عهده همگان است.

 

 

 

 

امروز یکشنبه 11 بهمن‌ماه 1394 اعضای شورای راهبردی تدوین دائرة ‌المعارف اسلامی که متشکّل از اساتید حوزوی و دانشگاهی داخلی و خارجی می‌باشند با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف با ایشان دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار، حجة‌الاسلام و المسلمین دکتر نصیری‌فرد معاون بین‌الملل اتحادیه جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های انجام‌شده در زمینه تدوین این دائرة المعارف عظیم ارائه داد.

معظّم له نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، و فعالیت‌های انجام‌شده در این زمینه فرمودند: کار بسیار بزرگی را شروع کرده‌اید که البته اگر چه دیر شروع شده است ولی لازم و بسیار با اهمیت است لذا باید بسیار جدّی و با سعی و تلاش فراوان وارد شده و با استفاده از کارشناسان متعهّد و مستقیم العقیدة این کار را با تمام ظرافت‌هایش به پیش ببرید.

ایشان، در قسمت دیگری از بیانات مهمّ خود، توجّه به شرایط بین‌المللی و گسترش ارتباطات را از مؤلّفه‌های تبلیغ معارف اسلام در دنیای امروز دانسته و افزودند: هر چه اطلاع ما بر اوضاع جهانی و بین المللی در همه جوانب بیشتر باشد، بهتر می‌توانیم معارف اسلام ناب را به گوش جهانیان برسانیم و با درک ظرافت‌های کار، بهترین نتیجه را به دست آوریم.

مرجع عالیقدر، بخش دیگری از توصیه‌های خود را به تشریح نواقص در اوضاع معنوی جهان اختصاص دادند و با توجّه به خلأ موجود در دنیا و احتیاج بشریت به معارف وحیانی فرمودند: دنیای امروز و بشریت معاصر، آماده شنیدن و پذیرفتن حرف‌های منطقی و مستدلّ و روشن اسلام است. اسلام از از نظر معارف؛ چه قرآنی و چه روایی، غنیّ و بی‌نیاز است و هر آنچه بشر برای رسیدن به آرامش و سعادت می‌خواهد در خود دارد. باید کاری کرد که این دستورات و برنامه‌‌های سعادت‌بخش زندگی، به گوش همه مردم دنیا برسد.

آیت الله العظمی صافی در قسمت دیگری از توصیه‌های خود به اعضای شورای راهبردی تدوین دائرة ‌المعارف اسلامی، لزوم دقّت در تدوین این دائرة‌المعارف را خواستار شده و بیان کردند: باید در تدوین این دائرة المعارف اسلامی، از افرادی که دارای عقیده سالم و تخصّص کامل در زمینه معارف اسلامی هستند استفاده نمایید و بسیار مراقب باشید که مبادا انحرافی و تحریفاتی در زمینه ارائه معارف اسلامی روی دهد.

معظّم له در پایان دیدار ضمن مسألت توفیقات بیشتر برای اعضای این شورا، فرمودند:  کاش من هم مي‌توانستم در کاری که شروع کرده‌اید خدمت شما باشم. حال که چنین توفیقی ندارم برای شما دعا می‌کنم که در این کار بزرگ موفّق باشید و ان‌شاء الله انجام این کار مورد رضایت حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین