کد خبر: 20691542
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » عناصر فتنه به دنبال دلسرد کردن سرمایه های اجتماعی نظام اسلامی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حجت الاسلام شجونی مطرح کرد:

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران با تاکید بر اینکه خواب فتنه گران برای انتخابات مجلس تعبیر نمی شود، گفت: رو که نیست سنگ پای تگزاس است، این پر روها می خواهند از امنیت و آرامش نظام ما و رهبر شایسته آن سوء استفاده کرده و با وقاحت و پر رویی تمام خودشان را به زور به نظام اسلامی بچسبانند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،

جنایت‌ها و خیانت‌های فتنه گران در سال 88 موجب شد تا حوادث دردناک و تلخی در کشور رقم بخورد، این جنایت‌ها با خباثت تمام از سوی فتنه گران و عناصر دست نشانده انجام گرفت و موجب شد تا خسارات و آسیب‌های گسترده ای به منافع و امنیت ملی وارد شود، اکنون نیز که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری قرار داریم دشمنان ما و معاندان داخلی و خارجی و فتنه گران و ورشکستگان سیاسی به سمت این انتخابات خیز برداشته و می‌خواهند اهداف شوم خود را پیاده سازی کنند.

اما به قول شاعر این ره که تو می‌روی به ترکستان است، این عناصر در جریان فتنه 88 با ادعای تقلب در انتخابات و اردوکشی خیابانی کارنامه ننگینی از خود برجای گذاشتند، عده ای از آنان شتابان و سراسیمه در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند تا بتوانند به نظام و انقلاب اسلامی ضربه بزنند ولی نقشه هایشان نقش برآب شد زیرا مورد تائید شورای نگهبان قرار نگرفتند.

در همین ارتباط حجت الاسلام«جعفر جواد شجونی» که عضو جامعه روحانیت مبارز تهران است، پیرامون خیانت‌های عناصر فتنه به نظام و انقلاب و رد صلاحیت عناصر و حامیان فتنه برای انتخابات با ما به گفتگو پرداخته است. این مصاحبه را پیش رو دارید.

*به اعتقاد شما چرا عناصر فتنه تلاش داشتند تا در دوره فعلی به مجلس ورود پیدا کنند؟

ابتدا باید بگویم خدا را صد هزار مرتبه شکر که این مملکت صاحب دارد و هرکس هرکار دلش می‌خواهد، نمی‌تواند با این نظام بکند لذا این طور نیست که عناصر فتنه بتوانند به عرصه‌های مختلف این نظام به ویژه مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کنند. عده ای که فتنه گر و وابسته و دلباخته غرب هستند، گمان کرده اند که می‌توانند در هر عرصه ای نفوذ پیدا کنند، قطعا آنها هنوز نفهمیده اند این مملکت صاحب دارد.

اما اینکه می‌گویید چرا این افراد یعنی همین عناصر فتنه و فتنه گر می‌خواستند به مجلس ورود پیدا کنند، علت و علل خاصی دارد، ما نباید فراموش کنیم که از قدیم الایام انسان هایی که نه چک زدند و نه چانه، نه جانفشانی کردند و نه ترور شدند و خدمتی به نظام اسلامی نکردند و حتی این نظام مقدس را به استهزا هم گرفتند، می‌خواستند به عرصه‌های مدیریتی و حوزه‌های مختلف این نظام ورود پیدا کرده و مطامع و خواسته‌های پلید خود را پی بگیرند. در واقع این افراد تلاش داشتند تا به مجلس ورود پیدا کنند و از این رهگذر به سوء استفاده بپردازند ولی خدا را شکر نتوانستند نقشه‌های خود را در این زمینه عملی کنند و ناکام ماندند.

عناصر فتنه تلاش دارند خود را به زور به نظام اسلامی بچسبانند

رو که نیست سنگ پای تگزاس است، این پر روها می‌خواهند از امنیت، آسایش و آرامش نظام ما و رهبر شایسته آن سوء استفاده کرده و با وقاحت و پر رویی تمام خودشان را زورکی به نظام اسلامی بچسبانند و بعد هم با قرار گرفتن در عرصه قدرت و تصمیم گیری و تصمیم سازی، این انقلاب و ملت آن را به خاک سیاه بنشانند اما کور خوانده اند، شورای نگهبان با عملکرد قوی خود کاری کرد تا آنان این آرزو را برای همیشه به گور ببرند.

عناصر فتنه می‌خواستند تا به مجلس ورود پیدا کنند تا از این طریق به اهداف خود دست یابند اما اخلال هرگز وسیله ای برای ترقی نیست. هرچند که به یقین می‌دانیم فتنه گران از این راه به دنبال رسیدن به قدرت و کسب نان هستند زیرا نان آنان از همین راه هرج و مرج و اخلال به دست می‌آید ولی آنها مدت زمان زیادی است که قافیه را باخته اند.

*عناصر فتنه باتوجه به خیانت‌های گسترده ای که داشتند چرا اکنون نسبت به رد صلاحیت خود معترض هستند؟ آیا این افراد تصور می‌کنند که می‌توانند با وجود سوابق ننگینی که دارند برای ملت و انقلاب اسلامی تصمیم بگیرند؟

آنها در واقع می‌دانستند که نمی‌توانند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند چون مثل روز روشن است که این افراد با سوابق ننگین خود نمی‌توانند برای انقلاب اسلامی کار موثری انجام دهند؛ خود مردم هم به این مسئله به خوبی واقف بوده و آگاه و هوشیار هستند اما این عناصر فتنه گر به دنبال هرج و مرج و غوغا به راه انداختن هستند تا سرمایه‌های اجتماعی این نظام را دلسرد کرده و آنان را نسبت به اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی بدبین کنند.

 در حقیقت چنین کسانی می‌دانند که این انقلاب یک انقلاب مردمی و برخواسته از رای و نظر مردم است بنابراین می‌خواهند بین مردم با این انقلاب فاصله و شکافی عمیق و معنادار ایجاد کنند. قطعا اگر موفق شوند چنین کاری را انجام دهند که موفق نمی‌شوند، دیگر چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند و دشمن به راحتی می‌تواند دامنه نفوذ خود را گسترده‌تر کند.

*به اعتقاد شما حامیان فتنه و فتنه گران برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی چه خوابی دیده اند و چه نقشه ای کشیده اند؟ آیا می‌توانند اهداف پلید خود را عملیاتی کنند؟

به اعتقاد بنده حامیانه فتنه و فتنه گران هر خوابی که برای مجلس آینده دیده باشند، تعبیر نمی‌شود چون دست آنها هم برای نظام اسلامی و هم مردم و رهبری رو شده است. اتفاقاتی که در جریان فتنه 88 رخ داد، باعث شد تا دیگر حنای چنین افرادی برای هیچ کس رنگ نداشته باشد. این‌ها طبل تو خالی هستند، فقط صدای بلندی دارند وگرنه هیچ کاری نمی‌توانند در عمل انجام دهند.

به قول گفتنی، دیو چون بیرون رود، فرشته درآید، ملت ما از دست شاه و حکومت وابسته راحت شده اند، اکنون طعم استقلال، آزادی و عزتمندی را می‌چشند لذا مردم و مسئولان ما دیگر هیچ گاه فریب توطئه‌ها و نقشه‌های این عناصر دلباخته و پلید را نمی‌خورند.

من با صراحت تاکید می‌کنم، نه اتاق فکرهایی که در لندن تشکیل می‌شوند و نه هیچ یک از نقشه‌ها و توطئه‌ها و حیله گری‌های این افراد نمی‌تواند موثر باشد، چون بصیرت و هوشیاری ملت ما بالاست و ملت ما به خوبی می‌داند که همیشه در زمان انتخابات، رسانه‌های خارجی و معاندان خارجی و داخلی برای مایوس کردن ملت ما طرح می‌ریزند و نقشه می‌کشند، دست این افراد دیگر برای ملت ما کاملا رو شده است.

*شورای نگهبان در احراز صلاحیت کاندیداها چگونه عمل کرده است؟ این مسئله را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

شورای نگهبان در زمینه احراز صلاحیت کاندیداها عملکرد خوبی داشته و جز این هم انتظار نمی‌رود چون این شورا امین ملت و نظام است. خیلی مواقع من و بسیاری از افراد در این نظام به صورت احساسی و عاطفی در رابطه با صلاحیت و عدم صلاحیت یک کاندیدا اظهار نظر می‌کنم در حالی که شورای نگهبان براساس مستندات و اطلاعاتی که دارد، حرف می‌زند و صلاحیت و عدم صلاحیت کاندیداها را تعیین می‌کند.

لذا آنها که فتنه کرده اند و دست نشانده عناصر خودفروخته و معاند نظام اسلامی بوده اند، نمی‌توانند وارد مجلس شوند، چون علیه این نظام فتنه کرده اند و به طورکلی با اصل این نظام مخالف هستند، جالب این است که چند روز پیش از زبان یکی از نمایندگانی که تائید صلاحیت نشده بود، شنیدم که می‌گفت؛ اشکال ندارد فردی که با نظام مخالف است، وارد مجلس بشود.

فرد نامحرم نمی‌تواند به عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام ورود پیدا کند

در هیچ کجای دنیا مخالفان و کسانی که نظام را قبول ندارند به مجلس راه نمی‌دهند، آن وقت عده ای می‌گویند اشکال ندارد کسی که مخالف نظام است وارد مجلس بشود، این حرف خیلی عجیب و خنده دار است. فردی که برای نظام نامحرم بوده و غیرقابل اعتماد است در هیچ کجای دنیا نمی‌تواند به عرصه تصمیم گیری، تصمیم سازی و قانونگذاری ورود پیدا کند.

انتخابات همانند یک مسابقه است در این مسابقه شورای نگهبان، داور است، این دارو که بسیار قابل اعتماد است، تشخیص می‌دهد چه کسی وارد مجلس شود و چه کسی نشود، به هرحال نمی‌توان در مجلس را بازگذاشت و به هرکس که از راه رسید بگوییم بفرمایید. برای پیروزی این انقلاب خون دلها خورده شده بنابراین نمی‌توانیم اجازه دهیم عناصر فتنه را که در جریان انتخابات سال 88 ادعای تقلب را مطرح کرده و اردوکشی خیابانی کردند، امروز وارد مجلس شده و انقلاب اسلامی را نابود کنند.

رفتار فتنه گران که از جبهه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها خط می‌گرفتند، نتوانست نظام اسلامی را سرنگون کند اما  در آن زمان فتنه گران آب به آسیاب دشمنان ما ریختند و حالا آنان مردود و رو سیاه هستند.

از سوی دیگر باید این مسئله را هم در نظر داشت که ما نمی‌خواهیم مجلسی همچون مجلس ششم داشته باشیم لذا شورای نگهبان، مصالح نظام را در نظر گرفته است و از ورود افراد ناکارآمد و آسیب زا به مجلس جلوگیری کرد.

*خیلی از کسانی که رد صلاحیت شده اند نظیر همین فتنه گران خودشان هم از قبل می‌دانستند که تائید صلاحیت نمی‌شوند پس چرا بازهم به رای شورای نگهبان معترض هستند و تلاش دارند به مجلس وارد شوند؟

بله همان طور که گفتم این افراد خودشان هم می‌دانستند تائید صلاحیت نمی‌شوند اما تیری به تاریکی انداختند و تصور کردند شاید از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند. یکی نیست به این‌ها بگوید که آخر برای چه ثبت نام می‌کنید وقتی کسی شما را قبول ندارد، بگذارید چهار نفر آدم حسابی وارد عرصه شوند، مگر آدم قحط است که ما بخواهیم از افراد ناکارآمد و غیراخلاق و غیرمسئول استفاده کنیم.

مجلس شورای اسلامی نیازمند انسان‌های متعهد، معتقد، اخلاق مدار و کارآمد است، یک نماینده مجلس باید نگاه مسئولانه به مردم خود داشته باشد. مجلس محل قانونگذاری است مگر می‌شود در این مکان از کسی استفاده کنیم که نه نظام را قبول دارد و نه قانون اساسی را. این حرف هایی هم که مطرح می‌شود مبنی بر اینکه در هیچ کجای دنیا اینگونه صلاحیت افراد احراز نمی‌شود، حرف باطل و دروغی است، کجای دنیا شما می‌توانید ببینید که یک آدم مخالف با سیستم و حکومت را در راس قرار دهند. به اعتقاد بنده آنهایی هم که دلسوز نظام و انقلاب اسلامی هستند اما در قضیه احراز صلاحیت‌ها دچار شک و تردید شده اند و حرف هایی را مطرح می‌کنند که درست نیست، ناخواسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

*باتوجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات چه انتظاری از حامیان و طرفداران انقلاب اسلامی می‌رود؟

بدون شک  با نزدیک شدن به ایام انتخابات شرایط سیاسی کشور، حساسیت بیشتری پیدا می‌کند لذا انتظار می‌رود کسانی که حامی و طرفدار انقلاب اسلامی هستند در این مقطع حساس مایه دلگرمی و امیدواری ملت ایران باشند و به استقلال، آزادی و عزتمندی جمهوری اسلامی بیندیشند، نه اینکه چون رفیق فلان کس بوده اند و آن فرد تائید صلاحیت نشده، عملکرد شورای نگهبان را که امین مردم و چشم بصیر ولایت فقیه است را زیرسوال ببرند.

 همان طور که گفتم اطلاعات هر فردی که ثبت نام کرده است را این شورا به عنوان یک نهاد نظارتی دارد و برمبنای مستندات احراز صلاحیت‌ها را انجام داده است. این شورا قدرت تشخیص و بررسی دارد، حال ممکن است برخی نیز به خاطر اینکه اطلاعات خود را دقیق ارائه نکرده اند، صلاحیتشان احراز نشده باشد، که خوب عیبی ندارد می‌توانند اعتراض کنند و به حق و حقوق واقعی خود برسند.

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین