کد خبر: 20726199
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » 12 بهمن؛ سرآغاز پیروزی با شکوه انقلاب اسلامی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ورود امام خمینی (ره) به ایران، در روز 12 بهمن ،برای مردمی که تمام دوران مبارزاتی خود را از طریق بیانیه و صداهای ضبط شده ی او سپری کرده بودند، روزی فراموش نشدنی را رقم زد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، روز 12 بهمن 57 مقدمات ورود امام خمینی(ره) به وطن، پس از 15 سال دوری و تبعید در حالی انجام می‌شد که محمد رضا پهلوی در 27 دی ماه از کشور فرار کرده بود. امام خمینی (ره) شرط کرده بودند که تا خروج شاه از ایران به وطن باز نمی‌گردند.
اولین قرار پرواز امام خمینی به ایران در تاریخ ششم بهمن اعلام شده بود اما از دوم بهمن با رژه گارد شاهنشاهی در خیابان‌ها و بستن فرودگاه‌ها توسط بختیار عملا بازگشت امام(ره) به تعویق افتاد.
حضور میلیونی مردم مشتاق در فرودگاه و خیابان‌های اصلی بی سابقه‌ترین استقبال تاریخ کشور را رقم زد. در حالی که هوا زمستانی و سرد بود، مردم از شب قبل برای استقبال از بینیان گذار انقلاب به فرودگاه مهرآباد آماده بودند.
 سرانجام در روز 12 بهمن ماه سال 1357 در ساعت 9:27 دقیقه صبح سید روح الله موسوی خمینی وارد ایران شد. این تاریخ و ساعتی است که هر ساله توسط مردم و مسئولان وقت جشن گرفته می‌شود.
امام خمینی(ره) پس از سخنرانی در فرودگاه و پاسخ به ابراز احساسات مردم به سمت قطعه 17 بهشت زهرا حرکت کردند و در میان مقبره شهدای انقلاب اسلامی ایران و مردم استقبال کننده سخنرانی تاریخی خود را ایراد کردند.
سخن معروف حضرت امام(ره)در آن روز ، "من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می‌کنم" پشتیبان اتفاقات بعدی آن سال و انتخاب جمهوری اسلامی ایران توسط مردم و به رهبری ایشان بود.
بی تردید در زمستان 1357 در فاصله 10 روز یعنی از 12 بهمن تا 22 بهمن که به دهه فجر موسوم است همه را باید ایام الله نامید .
12 بهمن مقارن با بازگشت امام بود روزی که بقول ظریفی خورشید یکبار از غرب رو بجانب شرق طلوع کرد .
روز طلوع امید بخش خورشید خمینی، در سرزمینی که سالها به اجبار از آن دور بود. 
بازگشتی با شکوه، تاریخی از موضع اقتدار، سربلندی وعزت، بازگشتی که تمام رنج تبعید 15 ساله را از یاد می‌برد .
روزی که تصورش حتی برای یاران و نزدیکان امام بسیار مشکل بود .
ایام الله است که علیرغم تمام توطئه‌ها و طرحهای شوم و شیطانی که می‌شد از لحظه حرکت امام تا سوار شدن بر هواپیما، تا طول پرواز تا فرود در مهرآباد و حتی پس از خروج و حضور در ایران، همه در سایه لطف و عنایت الهی با سلم و سلام انجام گرفت .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین