کد خبر: 20795899
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » آیت الله نوری همدانی در دیدار شماری از دانشجویان هند و پاکستان: استکبار تمام امکانات خود را برای سرکوب مسلمانان بسیج کرده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر این که استکبار تمام امکانات خود را برای سرکوب مسلمانان بسیج کرده است، خواستار هوشیاری امت اسلام در این باره شد و از این که برخی کشورها و دولت های اسلامی به عامل مستکبران جهانی تبدیل شده اند، ابراز تاسف کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار با جمعی از دانشجویان پاکستانی و هندوستانی با بیان توصیه هایی خطاب به آنان، بیان داشت: جوانی از برترین نعمت های خداوند است؛ جوانان در هر نهضتی پیش قدم بوده اند و امروزه نیز جوانان می توانند در جهان تحول ایجاد کنند.

وی شناخت زمان را برای جوانان ضروری دانست و گفت: شناخت زمان به معنای شناخت حوادث، رخدادها و شناخت نقشه های استکبار جهانی علیه اسلام و همچنین اهل زمان است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که سفرهای فراوانی به پاکستان و هندوستان داشته ام، اظهار داشت: در هندوستان و پاکستان افراد علاقه مند به اسلام فراوان هستند اما در پاکستان مواردی مشاهده می شود که تأسف آور است.

وی با اشاره به حمله آمریکا به افغانستان بیان داشت: آمریکا هنگام حمله به افغانستان، پاکستان را پایگاه خود قرار داد؛ هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا فراوان پاکستان را بمباران کرده اند اما در مورد آنها موضع گیری صورت نگرفته است همچنین زمانی که عربستان به یمن حمله کرد پاکستان قصد کمک کردن به عربستان را داشت که عده ای از داخل پاکستان مانع شدند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مدتی قبل عده ای از پاکستان برای ایجاد دوستی بین ایران و عربستان به ایران سفر کردند و قصد برقراری رابطه میان ایران و عربستان را داشتند در حالی که عربستان فاجعه منا را ایجاد و به یمن حمله کرده و به آل خلیفه نیز کمک می کند و نوکر صهیونیسم است.

وی ادامه داد: مشکلاتی که مردم سوریه چندین سال است گرفتار آن شده اند، همچنین جریان نیجریه که هزاران مسلمان در آن کشته شده اند و حتی در ایجاد داعش و بوکوحرام آمریکا، صهیونیسم و عربستان نقش دارند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر این که جوان ها در برابر استکبار جهانی متحد، بیدار و هوشیار باشند، گفت: عربستان، قطر و آل خلیفه دشمن به شمار می آیند به دلیل این که سر سپرده آمریکا و صهیونیسم هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ماهیت فتنه در طول تاریخ اشاره کرد و بیان داشت: در همه زمان ها افراد فتنه گر و لجوج در مقابل پیامبران وجود داشته اند اما این مطلب دلیل نمی شود که دیگران وظیفه خود را به خوبی انجام ندهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که نقشه های استکبار و صهیونیسم هر روز قدرتمند تر از گذشته می شوند، اظهار داشت: استکبار تمام امکانات علمی و پول نفت و گاز خود را برای کوبیدن مسلمانان بسیج کرده است؛ خود را ضعیف و تنها نبینید زیرا اگر در راه خداوند گام بردارید خداوند نیز به شما کمک خواهد کرد؛ خداوند در قرآن کریم نمی گوید که به شما کمک خواهم کرد بلکه می گوید اگر به میدان بیایید به شما کمک خواهم کرد بنابراین در نهایت پیروزی با شما خواهد بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین