کد خبر: 20828787
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » علی مطهری: ظاهراً سختگیری شورای نگهبان کمتر شده
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در شرایطی که رایزنی ها برای تایید صلاحیت برخی چهره های ردصلاحیت شده یا احراز صلاحیت نشده ازسوی رئیس جمهور، رئیس مجلس و بزرگان نظام در حال انجام است و جریان اصلاح طلبی در کشاکش این موضوع به دنبال رایزنی با شورای نگهبان و حتی رئیس قوه قضائیه است، «علی مطهری»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است اصولگرای واقعی وجود ندارد و از چارچوب و تفکر قبلی خود فاصله گرفته است.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

روزنامه «وقایع اتفاقیه» نوشت: در شرایطی که رایزنی‌ها برای تأیید صلاحیت برخی چهره‌های ردصلاحیت‌شده یا احراز صلاحیت نشده ازسوی رئیس‌جمهور، رئیس مجلس و بزرگان نظام در حال انجام است و جریان اصلاح‌طلبی در کشاکش این موضوع به‌دنبال رایزنی با شورای نگهبان و حتی رئیس قوه قضائیه است، «علی مطهری»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است اصولگرای واقعی وجود ندارد و از چارچوب و تفکر قبلی خود فاصله گرفته است.

مطهری همچنین با اشاره به روی‌ کار‌ آمدن احمدی‌نژاد و حوادث سال 88، اصولگرایی فعلی را خارج از اصول اولیه خود دانست و تأکید کرد: این جریان از چارچوب خود خارج شده و به تندروی متمایل شده است.

فرزند آیت‌الله مطهری اعتقاد دارد درصورتی‌که اصولگرایان در اصول و مبانی فکری و روش عملی خودشان اصلاحاتی انجام ندهند، از سوی مردم از صحنه سیاسی کشور حذف می‌شوند.

علی مطهری در گفت‌وگو با «وقایع اتفاقیه» با بیان اینکه «موضوع تأیید صلاحیتم از سوی مراجع نزدیک به شورای نگهبان به من اعلام شده»، گفت: البته هنوز خبر رسمی در این‌باره به من ابلاغ نشده است ولی بی‌تردید رایزنی‌های رئیس‌جمهور و بزرگان در تأیید صلاحیت‌های بیشتر و بازگرداندن رد صلاحیت‌شدگان بی‌تأثیر نیست.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: شواهد نشان می‌دهد تا حدی سخت‌گیری‌های شورای نگهبان کمتر شده است ولی تا آخر هفته و اعلام نتایج نهایی این شورا نمی‌توانیم تحلیل درست و واقعی از نتایج تأیید صلاحیت‌ها داشته باشیم.

وی درباره این بخش از صحبت‌های خود که گفته بود «اصولگرای واقعی وجود ندارد»، گفت: اصولگرای امروزی با اصولگرای واقعی فاصله زیادی دارد. اصول‌گرایی تا چند سال گذشته معتدل‌تر بود.

این نماینده مجلس تأکید کرد: از دوره‌ای که آقای احمدی‌نژاد روی‌کار‌آمد و حوادث سال 88 رقم خورد، برخی اصول‌گرایان یک روش افراط را در پیش گرفتند که تا به امروز هم ادامه دارد و با اصول‌گرایی واقعی فاصله گرفته است.

مطهری اضافه کرد: برخی تندروها انتقاد می‌کنند که رئیس‌جمهوری نباید در مقوله تأیید صلاحیت‌ها ورود کند، درحالی‌که طبق قانون، رئیس جمهوری مسئول اجرائی قانون اساسی است و این از وظایف قانونی و اختیارات آقای روحانی است که از حقوق مردم دفاع کند. بنابراین طبق قانون، انتقادات تندروها به عملکرد رئیس جمهوری وارد نیست.

نماینده تهران در مجلس در پاسخ به این پرسش که "در صورت تأیید صلاحیت اگر در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان قرار بگیرید از آن استقبال می‌کنید؟" گفت: هر گروهی که بخواهد مرا در لیست و فهرست انتخاباتی خود قرار دهد از آن استقبال می‌کنم و منعی برای آن وجود ندارد.

کدخبر : 46397

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ ۱۴:۳۰

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین