کد خبر: 21238314
تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » برف و سرما مدارس اردبیل را تعطیل کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بارش برف و سری هوا روز چهارشنبه موجب تعطیلی مدارس در برخی شهرهای استان اردبیل شد.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

ایرنا، روابط عمومی آموزش و پرورش اردبیل اعلام کرد: مدارس نوبت صبح مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی در اردبیل، ارشق، لاهرود، مشگین شهر، نمین و هیر امروز (چهارشنبه) تعطیل است.

بر اساس اعلام هواشناسی اردبیل، هم اکنون دمای هوا در اردبیل 8 درجه زیر صفر ، سرعین و نیر 6 درجه زیر صفر ، مشگین شهر و خلخال 5درجه زیر صفر و گرمی و بیله سوار صفر درجه سانتی گراد می باشد.

هوای این مناطق نیمه ابری تا ابری در برخی مناطق همراه با بارش پراکنده برف پیش بینی شده است.
مرکز مدیریت راههای استان اردبیل نیز اعلام کرد: بیشتر جاده های شمالی و جنوبی استان به ویژه جاده خلخال - اسالم و صایین در محور نیر - سراب شاهد کولاک و بخبندان بوده و رانندگان باید در گذر از این محورها نکات ایمنی را رعایت کرده و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب های بسیار تندی به زمین های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های کم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت گذر حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در راه های ارتباطی این استان قرار دارند.

کدخبر : 46432

۱۳۹۴/۱۱/۱۴ ۱۳:۳۰

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین