کد خبر: 21416779
تاریخ انتشار: پنجشنبه 15 بهمن 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی در همایش امنای امت:اقتدار انقلاب اسلامی توقف ناپذیر است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی با بیان این که اقتدار و حیات انقلاب اسلامی توقف ناپذیر است گفتند: اصول و عزت و ارزش های امام (ره) همواره تازگی دارد و مردم به آنها علاقه مند هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له امروز در همایش امنای امت که با هدف تبیین جایگاه، وظایف و کارامدی مجلس خبرگان رهبری در سالن قدس مدرسه عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد،اظهارداشتند: ولایت فقیه مسأله ای روایی، عقلانی، فلسفی و کلامی است که کمتر مسأله ای از این گونه منابع برخوردار است

. ایشان افزودند: خداوند متعال همواره کسی را تعیین می کند که مردم در سایه شایستگی های او به کمال برسند از این رو آخرین کسی که قبض روح می شود امام است، در جامعه بشریت باید حجت و رهبری وجود داشته باشد تا مردم را هدایت کند. مرجع عالیقدر با بیان این که منظور از اولوالامر ائمه طاهرین(ع) است، ادامه دادند : در برابر ولایت درگیری هایی به وجود می آید و برخی می خواهند نور ولایت را خاموش کنند اما خداوند متعال چنین اجازه ای نمی دهد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی گفتند : تمامی جزئیات در خلقت انسان مراعات شده مگرمی شود که یکی از مهم ترین مسائل که عبارت از احتیاج جامعه به رهبر و اداره کننده است مورد غفلت واقع شود، خداوند از آغاز خلقت مسأله ولایت را نیز قرار داده است و همیشه باید در میان مردم رهبر وجود داشته باشد. ایشان با بیان این که یکی از مطالبمهم در فرهنگ اسلام ولایت است، ابراز داشتند: روایات فراوانی در باب ولایت وجود دارد که یکی از آن ها مقبوله عمربن حنظله است که با آن می توان مسأله ولایت را ثابت کرد، نبود ولایت فقیه سبب ایجاد مشکلات و مفاسد می شود.

معظم له عنوان کردند: سابقا دشمن اسلام را در کشور به حاشیه رانده بود اما در زمان ما فقیهی عادل، مجاهد و فریادگر قدرت ولایت فقیه را نشان داد و مردم به دلیل علاقه به همین ولایت به صورت پر شور در جبهه های جنگ و دیگر صحنه ها حضور پیدا کردند. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطرنشان کردند: همان فریاد پیامبر اسلام از گلوی امام شنیده می شد، باید توجه داشت که انقلاب اسلامی در کل جهان تحول ایجاد کرد؛ بعد از امام راحل خلف صالح ایشان رهبری را بر عهده گرفتند و در این دریای پرتلاطم کشتی انقلاب را هدایت می کنند.

مرجع عالیقدر گفتند: ارزش ها و اصول حضرت امام(ره) همیشه زنده بوده و مردم به آن علاقه دارند، کسی نباید فکر کند که اصول امام و انقلاب تغییر پذیر است؛ رهبر انقلاب فرمودند که باید عمق انقلاب را درک و ارزش ها و اصول را حفظ کرد؛ تمام قدرت و عزت در سایه ولایت فقیه است از این رو مجلس خبرگان کار بسیار بزرگی را برعهده دارد، باید توجه داشت که چراغ ولایت خاموش شدنی نیست.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین