کد خبر: 21433792
تاریخ انتشار: پنجشنبه 15 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » مدیرکل مدارس و مراکز غیر دولتی کشور: نظام تضمین کیفیت آموزشی مدارس غیردولتی تدوین می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی کشور گفت: نظام تضمین کیفیت آموزشی در مدارس غیردولتی در حال تدوین است.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

مجتبی زینی‌وند در جلسه شورای نظارت موسسان مدارس غیردولتی که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی برگزار شد، اظهار کرد: کار در مدارس غیردولتی جهاد است ونوعی عشق به تعلیم و تربیت فرزندان را می‌طلبد. طرح خرید خدمات آموزشی برای دانش‌آموزان از سوی والدین، کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای را در سبد خانواده‌ها قرار نمی‌دهد.

وی ضمن تقدیر از تدبیر، صبر و تلاش مدیرکل و کارکنان آموزش و پرورش استان، مدارس غیر دولتی را محوری‌ترین و عینی‌ترین مصداق توسعه در آموزش و پرورش دانست و طرح خرید خدمات آموزشی را یکی از جلوه‌های بارز خدمت به قشر محروم بدون تمکن مالی عنوان کرد و در عین حال از برخی اظهار نظرها و بهره برداری‌های سیاسی از طرح مذکور انتقاد کرد.

مدیر کل مدارس و مراکز غیر دولتی کشور خاطر نشان کرد: موضوع تاسیس مدارس غیر دولتی از سال 67 با مصوبه مجلس و تایید شورای محترم نگهبان در حال اجراست. هر جایی که انحصار دولتی در آن حوزه سایه افکنده است، پیامد آن رکود و کاهش رقابت بوده است.

زینی‌وند با اشاره به اینکه بروز رقابت در بخش غیردولتی جلوه خاصی دارد، اظهار داشت: در آموزش و پرورش با رقابت سالم به دنبال ارتقای کیفیت در بخش‌های مختلف هستیم.

ایسنا، وی موسسین مدارس و مراکز غیردولتی را خیرین مدرسه‌دار دانست و افزود: خیرین مدرسه ساز، بناهای آموزشی را احداث می‌کنند، اما موسسان مدارس و مراکز غیردولتی عهده‌دار مدرسه‌داری بدون دریافت کمک‌های دولتی هستند. با توسعه مدارس غیردولتی در راستای رضایت بخشی مردم قدم بر خواهیم داشت. تفاهم‌نامه استقرار نظام تضمین کیفیت آموزشی، مدارس غیر دولتی در حال تدوین است.

زینی‌وند خاظر نشان کرد: تشکیل کارگروه ویژه‌ای برای شناسایی و رصد نقطه به نقطه وضعیت آموزشی مدارس غیردولتی برای برون رفت از شرایط موجود ضروری است.

وی، از دریافت شهریه غیرمتعارف و خارج از تعرفه مشخص شده در مدارس غیردولتی انتقاد کرد و آن را آفتی دیگر در اداره این مدارس دانست.

مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی کشور تصریح کرد: از ضروریات توسعه و ارتقای مدارس غیردولتی، تعامل اولیای دانش آموزان با اولیای مدرسه، آموزش معلمان و تجزیه و تحلیل وضعیت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان است.

کدخبر : 46479

۱۳۹۴/۱۱/۱۵ ۱۴:۵۶

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین