کد خبر: 21433800
تاریخ انتشار: پنجشنبه 15 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » محسن رضایی: آن هایی که به شورای نگهبان می گویند دست از نظارت بردار، دنبال جدایی دین از سیاست هستند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

محسن رضایی گفت: بعضی می گویند رهبری شورایی باشد یا چگونه باشد، شورای نگهبان دست از نظارت بردارد. این حرف ها جدایی دین از سیاست است. اگر شورای نگهبان با شجاعت اعمال قانون نکند، جداکردن دین از سیاست است.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

محسن رضایی گفت: بعضی می گویند رهبری شورایی باشد یا چگونه باشد، شورای نگهبان دست از نظارت بردارد. این حرف ها جدایی دین از سیاست است. اگر شورای نگهبان با شجاعت اعمال قانون نکند، جداکردن دین از سیاست است.

به گزارش «انتخاب»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خانواده معظم شهدا، ایثارگران و بسیجیان منطقه سه شهر تهران اظهار داشت: ملت ایران چند مساله را در ذهن داشت. نباید بین مجلس، دولت و قوه قضاییه چندگانگی در کشور به وجود بیاید. نهادها نباید با یکدیگر چالش داشته باشند و بایستی وحدت و هماهنگی داشته باشند. همچنین نباید مردم از حکومت جدا بشوند. فرمولی پیدا شد تا مردم از حکومت جدا نشوند. ملت ایران در این فکر بود که در مبارزه با شاه و بعد از آن، دین از سیاست جدا نشود. امام آمد و این مسائل را حل کرد. ولایت فقیه و مردم سالاری دینی، می تواند مملکت را حفظ کند و جریان مشروطه تکرار نشود. از طریق ولایت فقیه کشور به دیکتاتوری کشیده نمی شود. مقام معظم رهبری گفتند من از امام دو بار سوال کردم که چه وقت جمهوری اسلامی به ذهنتان رسید. امام تاملی کردند و گفتند: ما به تکلیفمان عمل کردیم و شد جمهوری اسلامی.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی بعد از هفتاد سال شکست پی در پی ، آمد تا طومار این شکست ها برچیده شود. ولایت فقیه ضامن حضور مردم در انتخابات است و تضمینی برای جدا نشدن دین از سیاست. جمهوری اسلامی به برکت ولایت فقیه توانست شاه را شکست بدهد، جنگ را با پیروزی به پایان برساند و در موضوع هسته ای، با عزت پیش برویم. این موضوع باید برای جوانان تبیین شود و این عطیه را باید حفظ کرد.

دکتر رضایی در ادامه افزود: مشارکت و اعتراض ها باید قانونی باشد و مر قانون و جمهوری اسلامی رعایت شود. اعتراض های خیابانی، اقدامی ضد انقلابی و ضد حرکت مردم است . اعتراض و شکایت التهاب آفرین وغیر قانوني تقابل با جمهوری اسلامی خواهد بود. هم مشارکت و هم شکایت ها باید قانونی باشد. بیش از صد سال است که می گوییم قانون. بی قانونی جلوی پیشرفت را می گیرد و به بیگانگان فرصت سو استفاده می دهد. این انقلاب آمده تا دین و سیاست را همراه هم کند. چرا یک عده در پی جدایی این دو هستند. آنها با اساس انقلاب مقابله می کنند. دعوای متحجرین و لیبرال زده ها دعوای دوران مشروطه است. این دفاع از انقلاب نیست. هر دو این گروه ها، مانع انقلاب بوده اند و زنده کردن این دعوا متعلق به هفتاد سال پیش است. امروز نقطه درگیری ما جای دیگری است.

وی افزود: بعضی می گویند رهبری شورایی باشد یا چگونه باشد، شورای نگهبان دست از نظارت بردارد. این حرف ها جدایی دین از سیاست است. اگر شورای نگهبان با شجاعت اعمال قانون نکند، جداکردن دین از سیاست است.

استاد دانشگاه امام حسین گفت: جمهوری اسلامی یک مدل ارائه کرده که در عین حال که دین نظارت دارد، ولی مردم می توانند خبرگان، مجلس و دولت و شوراهای شهر را انتخاب کنند. ضمانتش هم وجود رهبری است تا مردم از حکومت فاصله نگیرند.شورای نگهبان اتصال دولت و مردم و مجلس است . بعضی ها در پی دلسردی هستند و می گویند در انتخابات کسی نمانده برای رقابت. یاس خوانی می کنند. اطلاعات دستگاه های خودشان می گوید اصلاح طلب ها دو و نیم برابر کرسی های مجلس نامزد دارند و ممکن است بیشتر هم بشوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی موفق شده اما از داخل و بیرون دست به گریبان منازعات است. قدرت های بین الملل و صهیونست ها و برخی در داخل مشکل آفرینی می کنند. عربستان را تحریک کرده اند و می خواهند وارد درگیری اش کنند. در چنین شرایطی باید وحدت و منافع ملی و امید دادن به جامعه را دنبال کنیم. بسیاری از سر دمداران مبارزه با جمهوری اسلامی، اقتصاد و پول کشور را در اختیار داشته اند. اقتصاد از ابتدای انقلاب در دست لیبرال ها و تکنوکرات ها بوده و منتظرند رابطه با آمریکا برقرار شود. اگر سیاست های کلی نظام و رهبری در اقتصاد وارد شود، این همه بیکاری نبود. خودشان این مسائل را درست کردند و خودشان اساس انقلاب را زیر سوال می برند. آن چیزی که حل شد در اختیار امام و رهبری بوده. انتخابات، دفاع و امنیت بوده. لیبرال ها طلبکارترین نیروها از رزمندگان و بسیجیان بوده اند. اجازه بدهید که یکبار بگوییم که اشکالاتی که مردم با آن مواجه هستند از کجا ناشی شده است.

سرلشکر محسن رضایی با اشاره به تبلیغات رسانه های بیگانه گفت: این موج تبلیغاتی و مطالب طرح شده در ماهواره ها و سایت ها می خواهند جوانان را فریب بدهند و جوان ما را می خواهند از گذشته ها جدا کنند. دشمنان در برجام کلمه هشت سال را گذاشته اند تا به خیال خودشان جوانان در سال های بعد، راه دیگری را در پیش بگیرند. خواب دیده اند و به گور خواهند برد.

کدخبر : 46471

۱۳۹۴/۱۱/۱۵ ۱۴:۴۲

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین