کد خبر: 21798862
تاریخ انتشار: شنبه 17 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » عربستان به دنبال ورود نیروی زمینی به خاک سوریه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
استقبال امریکا از تصمیم تازه عربستان

همزمان با پیشروی های ارتش سوریه، مقامات نظامی عربستان اعلام کردند که این کشور آماده اعزام نیروی زمینی به سوریه تحت رهبری آمریکا است.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، ژنرال احمد عسیری سخنگوی ارتش عربستان اعلام کرده ست که این نیروها در صورت صلاح دید ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری امریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش وارد خاک سوریه خواهند شد.  

ژنرال احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع عربستان و سخنگوی ائتلاف عربستان سعودی در حمله به یمن در یک مصاحبۀ تلویزیونی گفت: «پادشاهی عربستان آمادۀ مشارکت در هرگونه عملیات زمینی است که ائتلاف (تحت هدایت امریکا) بر سر اجرای آن در سوریه توافق کند.» 
 
این در حالی است که وزیر دفاع آمریکا ساعاتی پس از اعلام آمادگی عربستان سعودی برای اعزام نیرو به سوریه از این تصمیم عربستان استقبال کرد.

اشتون کارتر با بیان اینکه «از این چنین خبرهایی استقبال می‌کنیم»گفته است که افزایش حضور نیروهای سایر کشورها به آمریکا کمک می‌کند تا به نبرد با گروه حکومت اسلامی سرعت ببخشد. وی با این حال اظهار داشت در انتظار خواهد ماند تا در هفته آینده در خصوص پیشنهاد عربستان برای اعزام نیروی زمینی به سوریه با مقام‌های این کشور در بروکسل مذاکره کند. اشتون کارتر می‌گوید، عربستان پیشتر نیز تمایل خود را جهت انجام اقدامات بیشتر در مبارزه با گروه حکومت اسلامی ابراز کرده بود.

در همین حال عسیری در ادامه سخنان خود گفت که نیروی هوایی ارتش عربستان از آغاز حملات هوایی ائتلاف امریکا در سوریه در سپتامبر 2014 در این حملات مشارکت داشته است، اما اکنون نیروهای زمینی خود را نیز اعزام خواهد کرد. وی افزود: «ما مصمم به مبارزه و شکست داعش هستیم.»  

این اظهار نظر مقامات نظامی عربستان در حالی ایراد می‌شود که روز گذشته مذاکرات صلح بین نمایندگان دولت سوریه و مخالفان آن به دلیل فقدان پیشرفت تا 25 فوریه متوقف شد. برخی ناظران پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه در مناطق نبل و الزهرا و بازپس گیری این دو شهر استراتژیک کهشاهرگ‌های حیاتی گروه‌های تروریستی عنوان می‌شود، تأثیر بسزایی بر ترک مذاکرات توسط گروه‌های تروریستی و معارض داشته است.

دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پس از این نشست مخالفان و دولت سوریه اعلام کرد این تعویق در راستای درخواست مخالفان و همدردی با آنها صورت می‌گیرد و تا زمانی که دولت سوریه و روسیه بمباران مناطق غیر نظامی را متوقف نکنند و محاصره برداشته نشود، مذاکرات نمی‌تواند از سر گرفته شود. وی همچنین اعلام کرد شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز جمعه نشستی فوریه برای بررسی آخرین شرایط میدانی و گفت‌وگوهای صلح سوریه برگزار می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین