کد خبر: 21818193
تاریخ انتشار: شنبه 17 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » آخرین خبرها از احراز و تائیدصلاحیت ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

همزمان با پایان مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس از سوی شورای نگهبان برخی از نامزدها از تائید و برخی دیگر از عدم تائید صلاحیت خود خبر داده اند.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

مهلت 20 روزه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس ساعت 24 روز جمعه به پایان رسید و اسامی نامزدها در اختیار وزارت کشور قرار گرفت.

تا این لحظه هنوز لیست اسامی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در اختیار فرمانداری‌ها قرار نگرفته است. به گزارش ايسنا، بر اساس اخبار غیرموثق قرار است وزارت کشور عصر امروز اسامی را در اختیار فرمانداری‌ها قرار دهد.

به گزارش خبرآنلاین، با پایان این فرصت 20 روزه (94/10/27 تا 94/11/16)، از امروز 17 بهمن ماه طبق تبصره 3 از بند 2 ماده واحده مصوبه 78/8/22 مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص لزوم رسیدگی دقیق به شکایات داوطلبان، مهلت 3 روزه دریافت شکایت از داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تایید شده‌اند، اما شورای نگهبان نظر به رد صلاحیت آنان دارد، آغاز می‌شود.

این در حالی است که شب گذشته نجات‌الله ابراهیمیان اظهار کرده بود که 20 تا 25 درصد از افرادی که در مرحله قبل تأیید نشده‌اند توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شده‌اند.

حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور هم گفت که فقط کسانی که صلاحیت آنها در مراحل قبلی تأیید شده اما شورای نگهبان آنها را تأیید نکرده از روز اعلام نتیجه 3 روز فرصت دارند تا اعتراض خود را اعلام کنند.

در همین حال؛ کمال‌الدین پیرموذن، نماینده اردبیل در کانال تلگرامش نوشت: پسندم آنچه را جانان پسندند، ببخشید بر من عزیزان، اطلاع‌رسانی تلفنی یکی از معاونین وزیر کشور واقعیت نداشته و اینجانب کماکان رد صلاحیت شده‌ام.

وی از ارائه نامه اعتراضی به شورای نگهبان سخن گفت و افزود: اینجانب فقط یک اعتراض، با توجه به درخواست دلسوزان نظام و دوستان وفق قانون تحویل شورای نگهبان می‌دهم و منتظر نتیجه نهایی می‌مانم و بس.

این در حالی است که کانال تلگرامي اصلاح طلبان از تاييد صلاحيت الیاس حضرتی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد از سوی شورای نگهبان خبرداده است.

حمید رسایی هم در کانال تلگرامش نوشت: خبر رد صلاحیتم را در رسانه دیدم به قرآن رجوع کردم این آیه (آیه شماره 90 سوره یوسف) آمد، راضی‌ام به رضای خالقم. ظاهرا به رعایت تقوا و صبر مامورم.

کدخبر : 46508

۱۳۹۴/۱۱/۱۷ ۱۲:۰۳

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین