کد خبر: 21826991
تاریخ انتشار: شنبه 17 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد: صندوق «حمایت از عدالت آموزشی» تاسیس شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تاسیس و آغاز بکار صندوق حمایت از عدالت آموزشی خبر داد و گفت: ظرف امروز و فردا مشکلات حقوقی صندوق برطرف و آماده دریافت کمک خیران خواهد بود.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

ایسنا، محمد بطحایی در همایش ملی حامیان مدارس شبانه روزی با بیان اینکه ما دولتی‌ها متاسفانه درک صحیحی از توقعات و شرایط مورد انتظار خیران نداریم گفت: به همین علت خواستیم که خیران تولیت صندوق را بپذیرند و نهادی از جنس خیران متولی اداره صندوق شود.

وی افزود: از تک تک 400هزار دانش آموز شبانه روزی شرمنده هستیم که نتوانسته‌ایم امکانات استاندارد را برای آنها مهیا کنیم و امیدواریم با این اقدام گام‌های خوبی برداشته شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در تشریح سازوکار این صندوق گفت‌: در این صندوق خیرانی که بنیه اقتصادی قوی برای راه اندازی یک مدرسه ندارند و یا آنکه مایل‌اند با سپرده خود سرمایه گذاری کنند، امکانی فراهم شده تا بتوانند به صورت سپرده گذاری ثابت سود پول خود را در امر حمایت از مدارس شبانه روزی مصروف کنند.

بطحایی افزود: در این صورت بعد از مدت مورد نظر اصل سرمایه به فرد خیر مسترد خواهد شد. فرد خیر می تواند معین کند که سود سرمایه اش در چه منطقه و چه مدرسه‌ای مصرف شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های همه جوامع وجود نابرابری و بی عدالتی در بخش‌های مختلف است گفت: توازن و تعادل شرط اصلی تثبیت و پایداری جوامع است و در این میان آموزش و پرورش بیش از سایر بخشها در رنج است و اگر نابرابری در آموزش و پرورش باشد به سرعت به بخش‌های دیگر جامعه تسری می‌یابد.

بطحایی تاکید کرد: طی سالهای گذشته توانسته‌ایم ابعاد کمی نابرابری را کاهش دهیم، از حیث فیزیکی و تعداد معلم مدارس در وضع نسبتا خوبی هستند ولی از حیث دستیابی به کیفیت آموزشی، نابرابریها رو به فزونی است و فاصله مدارسی که در طبقه دوم قرار دارند روزبه‌روز از لحاظ کیفیت آموزش با مدارس طبقه اول بیشتر می شود و این زنگ خطری را به صدا در می‌آورد.

کدخبر : 46530

۱۳۹۴/۱۱/۱۷ ۱۳:۲۹

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین