کد خبر: 22028020
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » قائم مقام وزیر کشور: برای هر کرسی مجلس 21 کاندیدا رقابت می کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه فضا برای رقابت کاندیداهای مجلس فراهم است، گفت: اگر تعداد افراد تایید صلاحیت شده را بر 290 کرسی مجلس تقسیم کنیم برای هر کرسی 21 نفر ثبت نام کرده اند که رقابت خوبی را نشان می دهد.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

حسینعلی امیری در گفت‌وگوی ویژه خبری، گفت: فرصت بیست روزه شورای نگهبان برای اعلام نظر در خصوص صلاحیت‌ کاندیداهای مجلس شورای اسلامی جمعه شب به پایان رسید و این شورا صبح روز شنبه فهرست نهایی کاندیداها را به وزارت کشور اعلام کرد.

وی با اشاره به آمار تأیید و رد صلاحیت ‌شدگان، گفت: بر اساس آمار شورای نگهبان 6 هزار و 145 نفر تأیید نهایی و 5 هزار و 192 نفر هم رد صلاحیت نهایی شدند. 5 هزار و 561 نفر از تأیید صلاحیت شدگان مرد و 584 نفر زن هستند.

امیری ادامه داد: وزارت کشور به محض دریافت آمار فوق کار تفکیک اسامی را انجام و از ابتدای صبح شنبه اسامی را به فرمانداری‌های سراسر کشور اعلام کرد.

ایسنا، قائم‌ مقام وزیر کشور با تأیید تخلفات برخی کاندیداها و یا هوادارانشان در فضای مجازی از معرفی 70 نفر به دستگاه قضایی و صدور کیفرخواست توسط دستگاه قضا خبر داد و افزود: وزارت کشور با ابزاری که در اختیار دارد فضای مجازی را به طور کامل رصد می‌کند. کسانی که در فضای مجازی مرتکب جرم و یا تخلف انتخاباتی شوند اعمالشان مستند شده و در اختیار دستگاه‌های ذیربط قرار می‌گیرد. اگر اعمال آنان واجد جنبه مجرمانه باشد پرونده آنان در اختیار قوه قضائیه قرار می‌گیرد.

امیری ادامه داد:‌رئیس قوه قضائیه در این دوره شعبه‌ای از دادگاه‌ها و دادسراها را برای رسیدگی خارج از نوبت به تخلفات انتخاباتی دایر کرده است تا پایان جمعه شب بالغ بر 70 مورد افرادی که مرتکب تخلف انتخاباتی در فضای مجازی شده بودند به دستگاه قضایی معرفی و برایشان کیفرخواست صادر شد.

وی در توصیه‌ای به کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و هواداران آنان،‌ گفت: توصیه‌ام به همه کاندیداهای انتخابات اسفندماه این است که همواره قانون را رعایت کنند و رفتار و کردار خود را بر اساس قوانین و مقررات تنظیم کنند.

کدخبر : 46543

۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۱۰:۵۲

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین