کد خبر: 22032886
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » وزیر اسرائیلی: از حضور ایران در مرزهای شمالی اسرائیل و ساحل دریای مدیترانه نگرانیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اشتینیتز: شوکه شدن جامعه جهانی در اثر اقدامات وحشیانه داعش و آرزوی دنیا برای شکست دادن این گروه، باعث شده است جهان ماهیت تهدیدات ایران و گروه هایی چون حزب الله لبنان را نادیده بگیرد.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

یک وزیر اسراییلی از احتمال شکست داعش در سوریه و پیشروی های نیروهای دولتی سوریه در روزهای اخیر در مناطق شمالغرب سوریه ابراز نگرانی کرد.

عصر ایران به نقل از روزنامه هاآرتص،"یووال اشتینیتز" عضو کابینه امنیتی و وزیر امور راهبردی اسراییل روز شنبه از پیشروی های اخیر ارتش سوریه با کمک روسیه و ایران ابراز نگرانی کرد.

او تاکید کرد: شکست داعش در سوریه به معنای حضور نظامی ایران در مرزهای شمالی اسراییل است که خطری جدی برای ماست.

اشتینیتز با اشاره به اینکه هیچ کشور منطقه حاضر و مایل به حضور ایران در ساحل دریای مدیترانه نیست گفت ترکیه و قبرس هم بابت این موضوع نگرانی دارند.

او تهدید حضور ایران در مرزهای اسراییل و ساحل دریای مدیترانه را تهدیدی به مراتب بزرگ تر از تهدید حزب الله لبنان و تونل های زیر زمینی حماس برای اسراییل دانست.

اشتینیتز گفت: نگرانی من از این است که بهای پیروزی حکومت سوریه بر داعش حضور دایمی ایران در مرزهای شمالی باشد. این خطری واقعی برای اسرائیل، ترکیه و قبرس است و آنها هم از این بابت نگرانند چون هیچ کس نمی خواهد شاهد بسط نفوذ ایران به حوزه دریای مدیترانه باشد.

این وزیر اسراییلی که در حاشیه یک گردهمایی فرهنگی در شهر "بئر شوا" اسراییل سخن می گفت، افزود: "شوکه شدن جامعه جهانی در اثر اقدامات وحشیانه داعش و آرزوی دنیا برای شکست دادن این گروه، باعث شده است جهان ماهیت تهدیدات ایران و گروه هایی چون حزب الله لبنان را نادیده بگیرد."

این وزیر اسراییلی درباره پیشروی های روزهای اخیر نیروهای دولتی سوریه به کمک پوشش هوایی روسیه و حمایت و سازمان دهی نیروهای زمینی از سوی ایران گفت: "ما شاهد افزایش سرکوب نیروهای شورشی از سوی نیروهای دولتی سوریه هستیم اما مشکل این است که این نقطه عطف مهم با حضور و کمک نظامی و مستشاری ایران به دست آمده است."

او از این منظر تحولات سوریه را چالش امنیتی به مراتب بزرگ تر از تونل های زیر زمینی حماس در غزه و نیروهای حزب الله در لبنان دانست.

اشتینیتز با ادعای اینکه هم اکنون بشار اسد یک دست نشانده و عروسک خیمه شب بازی در دست ایران است ، گفت اسراییل در پی آن است که ادامه چنین وضعیتی در سوریه تبدیل به چالشی برای تل آویو در آینده نشود.

او گفت: آنچه که امروز در سوریه می گذرد یک روند خطرناک است چون ممکن است در نهایت با هم مرزی با ایران در بلندی های جولان خاتمه یابد.

کدخبر : 46552

۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۱۱:۵۷

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین