کد خبر: 22062301
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » برنامه جدید انتخاباتی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حسین کاشفی فعال سیاسی اصلاح طلب نیز راه پیش روی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی را استفاده از ظرفیت زنان در لیست انتخاباتی اصلاح طلبان عنوان کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،

حسین کاشفی عضو جبهه منحله مشارکت و فعال سیاسی اصلاح طلب طی یادداشتی با عنوان "راه‌های پیش پای اصلاح‌طلبان" برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد برنامه‌ریزی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از اعلام تأییدصلاحیت‌ها خبر داد و گفت: در صورتی عدم تأیید افراد باتجربه، لازم است از وجود افراد جوان‌تر اما کارآمد، فرهیخته و باتجربه استفاده کنیم؛ چرا که در بین زنان و جوانان، افراد کارآمد و دارای توان کارشناسی وجود دارد.

وی همچنین می‌گوید: نیروهای جوان شایسته و کارآمد از طریق طیف سیاسی اصلاح‌طلب به مردم شناسانده می‌شوند چراکه این جناح برای رشد و تعالی کشور دارای طرح و برنامه است. با توجه به اینکه نگاه جناح اصلاح‌طلب به افراد فرهیخته و بادرایت است، لذا از طریق استفاده از اشخاص کارآمد، قادر است لیست خود را به شکل موثر تکمیل کند.

روز گذشته نیز رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی نیز درخواست کرد که باید 50 درصد لیست اصلاح‌طلبان زنان اصلاح‌طلب باشند. وی در این باره گفت: متاسفانه در موسم انتخابات از تعداد کاندیداهای موجود در لیست برای اینکه عریضه خالی نباشد 5-4 کاندیدای زن معرفی می‌شود. به نظر من بهتر است در شهر تهران حداقل 15 کاندیدای زن وجود داشته باشد.

همچنین فاطمه راکعی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو جبهه منحله مشارکت نیز پیشتر از تصمیم اصلاح‌طلبان برای پذیرش 30 درصدی بانوان در لیست‌های انتخاباتی مجلس دهم خبر داد.

راکعی از موافقت رئیس دولت اصلاحات با پیشنهاد اختصاص سهیمه به بانوان برای لیست انتخابات مجلس خبر داد و تصریح کرد: «در این برهه و در انتخابات پیش‌رو شعار جمعیت زنان نواندیش حضور 50 درصدی زنان در مجلس بوده است. در این زمینه نیز از ماه‌ها پیش با بزرگان اصلاحات وارد گفتگو شدیم و با 30 درصد حضور زنان آن هم نه به عنوان سهمیه‌بندی موافقت شد».

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین