کد خبر: 22095686
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » دستگیری 2 عضو شعب تعزیرات کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

پورمحمدی در ادامه به دغدغه های وزارت دادگستری اشاره کرد و گفت: با حجم زیاد قوانین روبرو هستیم و این وزارتخانه مسئول هماهنگی قوا است، مستقیم با قوانین درگیر می شود و به خصوص در موضوع تنقیح قوانین که واقعا نیازمند فرهنگ قانونمداری و تصویب قوانین صحیح هستیم.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

وزیر دادگستری از دستگیری دو عضو شعب تعزیرات حکومتی خبر داد.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد اینکه شنیده شده تعدادی از مدیران و قضات شعبه مبارزه با قاچاق تعزیرات کشور دستگیر شده‌اند، گفت: این پرونده برای دو سال قبل است و روی آن کار می‌کردیم که چند نفر از این افراد تعلیق شده و برای برخی هم حکم صادر شده است. البته دو مورد هم اخیرا داشتیم که عضو شعب بودند که پس از شناسایی بازداشت شدند.

وزیر دادگستری در پاسخ به اینکه آیا همچنان حمایت از بزه‌دیدگان اجتماعی در دستور کار وزارت دادگستری است، گفت: بودجه ۴ میلیارد تومانی در این خصوص داریم، اما دولت هم در صندوق حمایت از بیمه شخص ثالث، سالی ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده و در صندوق حقوق بیت‌المال هم ۴۰ میلیارد تومان اعتبار داریم، اما اگر اتفاقی برای افراد بزه‌دیده مانند قربانیان اسیدپاشی بیفتد، قطعا دولت کمک می‌کند.

وی در مورد اینکه آیا اجرای برجام تاثیری در استرداد مجرمین ایرانی از کشورهایی که تفاهم‌نامه قضایی ندارند، دارد، گفت: هم‌اکنون با ۴۰ کشور تفاهم‌نامه همکاری قضایی داریم و چون عضو کنوانسیون ضد فساد شدیم، قطعا با افرادی که عضو این کنوانسیون هستند این تعاملات وجود خواهد داشت. اخیرا هم با کشورهایی که روابط اقتصادی برقرار کردیم، در موضوع تفاهم‌نامه حقوقی هم می‌خواهیم وارد شویم.

پورمحمدی در ادامه به دغدغه‌های وزارت دادگستری اشاره کرد و گفت: با حجم زیاد قوانین روبرو هستیم و این وزارتخانه مسئول هماهنگی قوا است، مستقیم با قوانین درگیر می‌شود و به خصوص در موضوع تنقیح قوانین که واقعا نیازمند فرهنگ قانونمداری و تصویب قوانین صحیح هستیم.

وی در ادامه به موضوع اجرای حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات خوبی که وزارت دادگستری انجام داده، بحث حقوق کودک است که با ایجاد سامانه «گنج انسان» بانک جامعی از ۱۷ بانک در کشور در حوزه کودک ایجاد کرده‌ایم و سال آینده عملیاتی می‌شود. با یکی از اپراتورهای تلفن همراه هم قرارداد پشتیبانی منعقد شده که به عقیده ما تربیت کودکان و نظارت بر رشد ۲۳ میلیون کودک زیر ۱۸ سال در کشور باید با دقت انجام شود.

وزیر دادگستری در پاسخ به اینکه چرا گشت‌های تعزیرات کاهش یافته است، گفت: نمی‌خواهم بگویم، اما واقعا مشکل بودجه داریم و حق ماموریت‌ها با تاخیر پرداخت می‌شود.

کدخبر : 46569

۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۱۴:۰۲

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین