کد خبر: 22217048
تاریخ انتشار: دوشنبه 19 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » عربستان به دنبال افزایش تنش و بحران در منطقه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نکته آنلاین گزارش می دهد

پس از شکست های متوالی رژیم ال سعود در یمن و سوریه، این بار مقامات این رژیم با تهدید به دخالت نظامی در خاک سوریه به دنبال افزایش تنش در منطقه هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،

تصمیم عربستان برای اعزام نیروی نظامی به سوریه، اقدامی خطرناک و تهدید آمیز برای منطقه به شمار می‌رود. 

در این بین عربستان می‌خواهد به عنوان قدرتی منطقه‌ای عرضه اندام کند آنهم در شرایطی که این کشور مدتهاست که به صدور افکار تروریستی به جهان متهم شده و اقدام کافی هم علیه شهروندانی که به صورت مالی از داعش حمایت می‌کنند، صورت نداده است. 

اگر عربستان سعودی نیروی زمینی خود را وارد خاک سوریه کند، منطقه خاورمیانه در بحران و آشفتگی عمیق‌تری فرو خواهد برد. 

قصد سعودی‌ها از مداخله در سوریه باعث شوک عمیقی در میان گروه‌های درگیر شده و آمریکا را وادار کرده است تا برآوردی از میزان حمایت خود از ریاض داشته باشد.

در هر حال واشنگتن که پیشتر از متحدانش در جنگ علیه تروریستهای داعش اعلام آمادگی کرده بود در خصوص برنامه‌های سعودی‌ها فعلا سکوت اختیار کرده است.

کشورهای غربی نیز از این موضوع آگاه هستند که دخالت و ورود عربستان به سوریه باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع می‌شود و استقرار نیروهای زمینی عربستان بدون رضایت دولت سوریه نقض حقوق بین الملل خواهد بود.

نقش محوری و اصلی عربستان در بحران سوریه و حمایت مالی و تسلیحاتی خاندان آل سعود از گروه تروریستی داعش در منطقه، هدف و انگیزه اعلام آمادگی عربستان برای اعزام نیرو به سوریه برای مقابله با داعش را در عرصه بین الملل زیر سوال برده است. 

حاکمان سعودی بیش از مقابله با تروریستها، قصد حمایت از آنها را دارند که این امر باعث می‌شود منطقه بیشتر در بحران و درگیری و هرج و مرج غرق شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین