کد خبر: 22250172
تاریخ انتشار: دوشنبه 19 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » جان کری: مخالفان سوریه ظرف 3 ماه ریشه کن می شوند!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یک فعال مخالف سوری فاش کرد که جان کری طی نشست خود با فعالان در کنفرانس کشورهای اهداکننده کمک مالی به سوریه در لندن گفته بود که مخالفان سوریه مقصر اصلی فروپاشی مذاکرات ژنو هستند و ظرف سه ماه از بین خواهند رفت.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، اسعد العشی، فعال مخالف سوری در صفحه خود در پایگاه اجتماعی فیسبوک به نقل از جان کری، وزیر خارجه آمریکا در دیدارش با فعالان غیرنظامی در نشست اهداکنندگان کمک مالی به سوریه در لندن نوشت: "مخالفان سوریه ظرف سه ماه ریشه کن خواهند شد. ما باید انتظار سه ماه از جهنم را داشته باشیم. مخالفان سوریه مسئول اصلی فروپاشی مذاکرات ژنو هستند."

ایسنا، یک زن فعال در زمینه امدادرسانی نیز به پایگاه میدل ایست آی گفت:‌ کری گفته است: "مرا سرزنش نکنید بروید مخالفان را سرزنش کنید."

به گفته این دو فعال سوری، کری صراحتا گفته است: مخالفان به مذاکره و توقف درگیری‌ها تمایل نداشتند و به همه چیز پشت کردند و از مذاکرات عقب‌نشینی کردند.

یکی از این فعالان گفت: کری به آن‌ها گفته است: می‌خواهید من چه کاری انجام دهم؟ وارد جنگ با روسیه شوم؟ آیا این چیزی است که از من می‌خواهید؟

به گفته این فعال، تمامی چیزی که به نظر می‌رسید کری می‌خواهد ارائه بدهد انداختن کمک از سوی آمریکا از طریق هوایی در شهرک‌های محاصره شده است و این چیزی است که وی درباره آن با روس‌ها صحبت کرده است.

یک فعال دیگر که مدعی است، کانال ارتباطی میان دولت سوریه و آمریکا طی شش ماه اخیر بوده، گفت: کری اکتبر گذشته نامه‌ای را برای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه فرستاده و در آن تأکید کرد که خواهان برکناری وی از منصبش نیست.

به گفته این فعال، کری گفته که نظام اسد باید انداختن بشکه‌های مواد منفجره را متوقف کند.

این فعال می‌گوید: اسد در پاسخ به کری گفته است که آمریکا مقابل باید حمایت از شورشیان را متوقف کند.

ابوعلی عبدالوهاب، از رهبران جیش الاسلام در واکنش به اظهارات کری در صفحه خود در توییتر نوشت: آیا کری مزدور، علم غیب دارد که بگوید مخالفان سوریه ظرف سه ماه از بین خواهند رفت! ما تو و سرگئی لاوروف را زیر پاهایمان له خواهیم کرد.

مخالفان سوری هشتگی را با عنوان (مزدور کری) درست کرده‌اند. احمد موفق زیدان، یکی از اصحاب رسانه مخالف در توییتر در واکنش به اظهارات کری نوشت: اگر الان از مجازات نجات پیدا کنی روزی به دلیل اینکه گفته‌ای مخالفان ظرف سه ماه نابود خواهند شد مجازات خواهی شد. کسانی که تو را مزدور دانسته‌اند درست فکر کرده‌اند. این نام برازنده توست.

کدخبر : 46581

۱۳۹۴/۱۱/۱۹ ۱۱:۲۱

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین