کد خبر: 22251931
تاریخ انتشار: دوشنبه 19 بهمن 1394
خانه » حواشی » رسالت » شعارهای انقلابی را چگونه توجیه می کنید؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:

گفتنی است که شعار مرگ بر آمریکا و آتش زدن پرچم این کشور و امثال آن، به هیچ وجه توهین به مقدّسات مذهبی مردم آمریکا (از قبیل عقاید و آموزه ‏های مسیحیت، انجیل، کلیساهای کاتولیک، پروتستان، ارتدوکس، کشیشان و...) نمی ‏باشند؛ بلکه انزجار و نفرت از سیاست‏ های ظالمانه...

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 

متن سوال: با توجه به اين كه قرآن از سب مشركان نهي كرده است, شعارهاي انقلابي را چگونه توجيه مي كنيد؟

متن پاسخ: آيه شريفه، به يكى از ادب‏ هاى دينى اشاره مى‏ كند كه با رعايت آن، احترام مقدّسات جامعه دينى محفوظ مانده، دستخوش اهانت، ناسزا و يا سخرّيه نمى‏ شود. اين مسأله بديهى است كه هر فرد از مقدّسات مذهبى خود دفاع كند؛ بنابراين اگر مسلمين به منظور دفاع از پروردگار، بت‏ هاى مشركان را هدف دشنام خود قرار دهند، در نتيجه عصبيت جاهلى، آنان را نيز وادار مى‏ سازد كه حريم مقدس خداى متعال را مورد هتك قرار دهند. از اين رو دستور مى‏ دهد كه به خدايان مشركان ناسزا نگويند، (الميزان، ج 7، ص 332؛ ترجمهالميزان، ج 7، ص 433) بنابراين مشخص مى‏ شود كه مورد آيه مقدّسات مذهبى كافران و مشركان است و هيچ ارتباطى با اعلام برائت از كافران، منافقان و قدرت‏ هاى زورگو و سلطه ‏طلب ندارد كه در آيات متعددى مورد لعن و نفرين خداوند متعال قرار گرفته‏ اند و دستور صريح به اعلام برائت و انزجار و تبرّى از اعمال زشت آنان، داده شده است.

گفتنى است كه شعار مرگ بر آمريكا و آتش زدن پرچم اين كشور و امثال آن، به هيچ وجه توهين به مقدّسات مذهبى مردم آمريكا (از قبيل عقايد و آموزه‏ هاى مسيحيت، انجيل، كليساهاى كاتوليك، پروتستان، ارتدوكسى، كشيشان و...) نمى ‏باشند؛ بلكه انزجار و نفرت از سياست‏ هاى ظالمانه و سلطه‏ طلبانه دولتمردان آمريكا است. مردم ايران، انزجار خود را در قالب شعار «مرگ بر آمريكا» و آتش زدن پرچم اين كشور نمايان مى ‏سازند.

منبع: سایت ایپرسش

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین