کد خبر: 22260129
تاریخ انتشار: دوشنبه 19 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » ترامپ: بیش از ۲۰ دوست مسلمان دارم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با عقب نشینی از مواضعش علیه مسلمانان گفت که بیش از 20 دوست مسلمان دارد.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

در آستانه رای گیری انتخابات درون حزبی در ایالت نیوهمپشایر، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با عقب نشینی از مواضعش علیه مسلمانان گفت که بیش از 20 دوست مسلمان دارد.

به گزارش فارس به نقل از ساندی اکسپرس، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که با مواضعش علیه مسلمانان و مهاجران در آمریکا سروصدای زیادی به راه انداخت حالا و در آستانه انتخابات مقدماتی درون حزبی در ایالت نیوهمپشایر گفت که بیش از 20 دوست مسلمان نزدیک دارد.

ترامپ که اظهارات و مواضعش درباره مهاجران و مسلمانان باعث ایجاد شکاف در میان جمهوریخواهان درباره حقوق اقلیتها در آمریکا شده است همچنین مدعی شد که مسلمانان او را دوست دارند.

وی در پاسخ به سوال روزنامه تلگراف انگلیس که پرسیده آیا مسلمانان از وی حمایت خواهند کرد یا نه گفت: من میتوانم بیش از 20 نفر از آنها را به شما معرفی کنم.

با این حال وی حتی نام یکی از دوستان مسلمان خود را به زبان نیاورد.

وی پیش از این گفته بود که اگر رئیس جمهور شود ممنوعیت موقتی برای ورود مسلمانان به ایالات متحده آمریکا وضع خواهد کرد.

ترامپ در این زمینه گفته بود؛ مسلمانان نفرت زیادی نسبت به آمریکا از خود نشان میدهند بنابراین از ورود آنها به خاک آمریکا باید جلوگیری شود.

وی در یک اظهار نظر جنجالی دیگر نیز روز گذشته در مناظره میان نامزدهای جمهوریخواه گفت که روشهایی بدتر از غرق مصنوعی را علیه مظنونان تروریستی در آمریکا به کار خواهد برد.

روش غرق مصنوعی یکی از روشهای بازجویی و شکنجه های سازمان سیا در دوره جورج بوش بود که پس از افشای آن جنجال زیادی در رسانه ها به راه انداخت.

علیرغم پیشتازی ترامپ در نظرسنجیها از دیگر رقبای جمهوریخواه خود، وی انتخابات درون حزبی در ایالت آیووا را که هفته پیش برگزار شد از دست داد و بعد از تد کروز جایگاه دوم را به خود اختصاص داد.

اکنون در آستانه انتخابات درون حزبی در نیوهمپشایر، که روز سه شنبه برگزار خواهد شد، وی با عقب نشینی از مواضع خود درباره مسلمانان افزود که دوستان مسلمانش از اظهارات وی درباره رادیکالیسم خوشحال هستند چرا که آنها میدانند این یک مشکل است.

کدخبر : 46593

۱۳۹۴/۱۱/۱۹ ۱۱:۴۵

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین