کد خبر: 22288973
تاریخ انتشار: دوشنبه 19 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » صعود اجاره بها زیر سایه رکود بازار مسکن/ کمترین و بیشترین اجاره ماهانه مربوط به کدام استان ها بود؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در حالی که بازار خرید و فروش مسکن در رکود کامل به سر می برد، اما در مقابل قیمت اجاره روندی افزایشی دارد؛ به طوری که تازه ترین روایت های رسمی از افزایش 10.4 درصدی نرخ اجاره حکایت دارد.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

تازه‌ترین گزارش‌های مرکز آمار ایران از اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور در نیمه اول سال 1394 نشان می‌دهد که متوسط اجاره ماهانه به علاوه 3 درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کشور 7 هزار و 465 تومان بوده که نسبت به دوره قبل 7.7 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 10.4 درصد افزایش داشته است.

تعداد معاملات اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل 21.4 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال قبل 9 درصد کاهش داشته است.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، در میان استان‌های کشور بیشترین متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده 17 هزار و 804 تومان در استان تهران و کمترین آن 2 هزار و 39 تومان در استان چهارمحال و بختیاری بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، همچنین کمترین اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر مترمربع زیربنای مسکونی این دوره مربوط به استان قزوین با 172 تومان و بیشترین آن مربوط به استان تهران 95 هزار تومان بوده است.

 

کدخبر : 46611

۱۳۹۴/۱۱/۱۹ ۱۵:۰۵

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین