کد خبر: 22300391
تاریخ انتشار: دوشنبه 19 بهمن 1394
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » انتقاد مرجع عالیقدر از تعطیلی مساجد در روز جمعه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی از تعطیلی مساجد در روز جمعه انتقاد کردند .

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

معظم له امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه گفتند: قدمی که شما برای رفاه حال طلاب بر می‌دارید تا آنان راحت‌تر بتوانند به اهداف و برنامه های تبلیغی خود برسند، بسیار ستودنی و ارزشمند است.

مرجع عالیقدر سرکشی به مراکز استان‌ها و شهرها برای رفع مشکلات آحاد جامعه را مورد تاکید قرار دادند و افزودند: این گونه مسافرت‌ها که برای رفع مشکلات مردم صورت می گیرد، موثر بوده و کار شما هم این گونه است.

ایشان ادامه دادند : علما و طلاب مدیریت می‌خواهند و این فعالیت‌های مرکز خدمات هم نوعی مدیریت است؛ مدیریت قدرت می خواهد و در کنار آن پول و بودجه و برنامه ریزی هم نیاز است و بدون این عوامل مدیریت معنا ندارد، اینها باید باشد تا طلاب به شهر خود برای تبلیغ مهاجرت کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی تصریح کردند : تمرکززدایی باید صورت بگیرد و طوری نباشد که همه فعالیت‌ها در قم جمع شود، علما هم باید بتوانند فعالیت‌ها را پیش ببرند.باید برای طلابی که برای تبلیغ به شهر خود برمی‌گردند، امتیازی در نظر گرفت تا آنها دلگرم به تبلیغ باشند.

معظم له گفتند: الان از مراکز مختلف درخواست طلبه برای حضور در مؤسسات و مساجد است ولی جوابی نیست؛ تا نظارت در این عرصه نباشد اوضاع همین خواهد بود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی از تعطیلی مساجد در شهرها هم انتقاد کردند و اظهارداشتند: می‌گویند که مساجد شهر تهران در روز جمعه بسته است، همه مردم که روز جمعه به نماز جمعه نمی‌روند؛ باید برای این مسئله فکری شود، تعطیلی مساجد به بهانه اینکه روز جمعه است معنا ندارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین