کد خبر: 22400262
تاریخ انتشار: سه شنبه 20 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » بازار کساد خرید و فروش مسکن در سال 94
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نکته آنلاین بررسی می کند

وضعیت رکود در بازار مسکن در نیمه اول امسال و ادامه رکود در خرید و فروش، از بزرگترین مشکلات بازار مسکن در کشور است.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،

مرکز آمار ایران اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور در نیمه اول ۱۳۹۴ را منتشر کرد. 

متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۱۱۷۴۴ هزار ریال بوده که نسبت به دوره قبل ۰.۷ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱.۵ درصد افزایش داشته است (متوسط دوره‌های قبل با استفاده از روش جدید محاسبه شده است)؛ همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملاتی ملکی در کل کشور نسبت به دوره قبل ۲۱.۰ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۶.۰ درصد، کاهش داشته است.
در میان استان‌های کشور، بیشترین متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده ۳۹۴۲۴ هزار ریال در استان تهران و کمترین آن ۵۸۵ هزار ریال در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است. همچنین کمترین میزان قیمت خرید و فروش یک متر مربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی مربوط به استان یزد با ۷۵ هزار ریال و بیشترین میزان آن در استان تهران با ۲۵۰۰۰۰ هزار ریال به دست آمده است.

متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملاتی ملکی در سطح کل کشور ۱۴۷۵۸ هزار ریال بوده که نسبت به دوره قبل ۱.۲ درصد کاهش و نسبت به دور مشابه سال قبل ۳.۰ درصد افزایش داشته است (متوسط دوره‌های قبل با استفاده از روش جدید محاسبه شده است). همچنین تعداد معاملات فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملاتی ملکی در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل ۱۵.۱ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۴.۴ درصد، کاهش داشته است.

مقایسه متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در میان استان‌های کشور نشان می‌دهد که بیشترین آن ۳۴۸۳۱ هزار ریال در استان تهران و کمترین آن ۱۸۲۱ هزار ریال در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است. از سوی دیگر، کمترین قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده در این دوره مربوط به استان خوزستان با ۹۸ هزار ریال و بیشترین میزان آن متعلق به استان تهران با ۲۴۶۴۲۹ هزار ریال بوده است.

متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملاتی ملکی در سطح کل کشور ۷۴۶۵۳ ریال بوده که نسبت به دوره قبل ۷.۷ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰.۴ درصد افزایش داشته است (متوسط دوره‌های قبل با استفاده از روش جدید محاسبه شده است)؛ همچنین تعداد معاملات اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل ۲۱.۴ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹.۰ درصد کاهش داشته است.

در میان استان‌های کشور بیشترین متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده ۱۷۸۰۴۶ ریال در استان تهران و کمترین آن ۲۰۳۹۲ ریال در استان چهارمحال و بختیاری بوده است. همچنین کمترین اجازه ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر متر مربع زیربنای مسکونی این دوره مربوط به استان قزوین با ۱۷۲۴ ریال و بیشترین آن مربوط به استان تهران با ۹۵۰۰۰۰ ریال بوده است.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین