کد خبر: 22517958
تاریخ انتشار: سه شنبه 20 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » وزیر بهداشت اعلام کرد: بیش از ۵۰ هزار تخت بیمارستانی فرسوده در کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر ۹۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد که از این تعداد بیش از ۵۰ هزار تخت فرسوده است.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان 1000 تختخوابی استان قم، افزود: در دوران کنونی باید فکری متفاوت نسبت به گذشته داشته باشیم و امکان حضور مردم در جایگاه خیرین و سرمایه‌گذاران را فراهم کنیم.

وی با اشاره به شرایط پس از برجام و به نتیجه رسیدن مذاکرات گفت:‌ اکنون امکان سرمایه‌گذاری‌های خارجی فراهم شده است که از این طریق علاوه بر توسعه اقتصادی و اجتماعی می‌توان اشتغال ایجاد کرد.

وزیر بهداشت افزود: برای اینکه عدالت دسترسی خدمات درمانی در کشور اتفاق افتد، باید فکرمان متفاوت از گذشته باشد تا امکان حضور مردم و بنگاه‌های اقتصادی مهم به عنوان خیر و سرمایه‌گذار در بخش سلامت فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مولفه های مهم حکومت‌ها، ایجاد رفاه اجتماعی است، گفت: این اصل پس از پیروزی انقلاب در راس برنامه‌ها قرار گرفت. با وجود همه توفیق‌هایی که تا امروز داشتیم در حوزه رفاه اجتماعی آنچه که شایسته این انقلاب، مردم و آرزوی امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده، محقق نشده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: رسیدگی به محرومان، مستضعفان و مظلومان و مبارزه با ظالم جزء مبانی انقلاب اسلامی است که حمایت ایران از کشورهای فلسطین، عراق، افغانستان و سوریه به همین دلیل است.

وزیر بهداشت با اشاره به لزوم احداث تخت‌های جدید بیمارستانی در کشور ابراز امیدواری کرد که با همکاری دولت بتوانیم امکان ایجاد 20 هزار تخت بیمارستانی را توسط سرمایه گذاران خارجی فراهم و از این طریق با روش اجاره به شرط تملیک، سرعت فوق العاده ای در احداث بیمارستان ها و تخت های بیمارستانی ایجاد کنیم.

هاشمی افزود: در همین راستا قرارداد ایجاد 18 هزار تخت بیمارستانی با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بسته شده که ایجاد 2 هزار و 600 تخت آن آغاز شده است. همچنین بانک پاسارگاد نیز وعده ایجاد 7000 تخت بیمارستانی در کشور را داده است.

وی تصریح کرد: گرچه به دلیل حضور فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف در قم و افزایش جمعیت، توسعه بهداشت و درمان این استان کار سختی است، ولی آینده خوبی برای نظام بهداشتی و درمانی قم پیش بینی می کنیم.

ایسنا

کدخبر : 46639

۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۱۶:۳۰

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین