کد خبر: 22522584
تاریخ انتشار: سه شنبه 20 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » داریوش قنبری: چون درکیهان مطلب نداشتم ردصلاحیت شدم/ به من گفتند چرا در جریان مذاکرات هسته ای از گفتگوی ایران و آمریکا حمایت کردید؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اصلاح طلبان و معتدلین از روز اول باهم بودند اما باید بگویم در بسیاری از شهرها اصول گراهای معتدل هم وجود ندارد. ما با چه کسی ائتلاف کنیم؟

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

داریوش قنبری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند رقابت در انتخابات مجلس دهم گفت: "رقابت در اسفند 94، بیشتر رقابت یک طیف خاص سیاسی با خود است."

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران خاطر نشان کرد:" 1500 نفری که در بررسی مجدد رد صلاحیت‌ها تایید شدند نیز بیشتر متعلق به این جریان هستند و اصلاح‌طلبان شناخته شده درمجموع رد صلاحیت شده‌اند."

عضو ارشد حزب مردم سالاری افزود: "بخشی از کاندیداهای اصول‌گرا به اسم مستقل وارد رقابت شده‌اند و این معنا باعث شده است که دیگر نامزد مستقل واقعی هم برای انتخابات مجلس دهم نداشته باشیم."

وی ادامه داد: "در هیچ انتخاباتی در ادوار گذشته شاهد چنین شرایطی نبودیم و این وضعیت بی سابقه است."

قنبری در مورد دلایل رد صلاحیت خود نیز گفت: "بنده بر اساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست مستندات رد صلاحیت خود را کرده‌ام که تاکنون موفق به دریافت آن نشده‌ام."

نماینده مردم ایلام در مجلس هشتم تصریح کرد: "تا کنون موفق به دیدار با اعضای شورای نگهبان نشده‌ام اما رئیس هیئت نظارت استان ایلام در سخنان عجیب به من گفت چرا مطالب شما در کیهان چاپ نمی‌شود؟ چون در کیهان مطلب نداشته‌ام رد شده‌ام. یا به من گفتند چرا در جریان مذاکرات هسته‌ای از گفت‌وگوی ایران و آمریکا حمایت کردید؟"

وی خاطر نشان کرد: "این رفتار نه برای نظام و نه برای کشور خوب نیست. اینکه ما یک طیف سیاسی را متهم کنیم به نداشتن اعتقاد به اسلام و یا قانون اساسی. این رفتار با سخنان مقام معظم رهبری در راستای جذب حداکثری همخوانی ندارد."

قنبری در ادامه در مورد احتمال ائتلاف میان اصلاح طلبان معتدل و اصول گرایان اعتدالی گفت: "اصلاح طلبان و معتدلین از روز اول باهم بودند اما باید بگویم در بسیاری از شهرها اصول‌گراهای معتدل هم وجود ندارد. ما با چه کسی ائتلاف کنیم؟"

عضو حزب مردم سالاری در مورد رایزنی‌های صورت گرفته از سوی رئیس جمهور و رئیس مجلس گفت: "تا آنجایی که خبر دارم رایزنی‌ها صورت گرفته است اما به نظر می‌رسد تاثیر نداشته است و امیدوارم تا زمان باقی مانده این رایزنی‌ها بتواند یک تغییر جدی در روند تایید صلاحیت‌ها بوجود آورد."

کدخبر : 46647

۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۱۶:۴۷

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین