کد خبر: 22890399
تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » در طول مذاکرات هم برای ایران «شیطان بزرگ» بودیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
وندی شرمن:

معاون سابق وزارت خارجه آمریکا با حضور در اندیشکده ویلسون به تشریح روند مذاکرات هسته ای با ایران پرداخت.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، وندی شرمن معاون سابق وزارت خارجه آمریکا که تیم این کشور در مذاکرات هسته‌ای را نیز رهبری می‌کرد، در نشستی در اندیشکده «ویلسون» شرکت کرد.

وی در این جلسه پرسش و پاسخ، به تشریح روند مذاکرات هسته‌ای با ایران پرداخت. او گفت هرچند در طول مذاکرات با طرف ایرانی، طرفین همدیگر را شناختند،‌ «اما همچنان ما برای آن‌ها "شیطان بزرگ" بودیم و آن‌ها ایران. ایران به عنوان یک صفت.»

مذاکره‌کننده سابق آمریکا در ادامه گفت خصومت میان ایران و آمریکا سابقه‌ای دیرینه دارد و به پیش از انقلاب، یعنی زمانی که واشنگتن با همکاری لندن، حکومت دموکراتیک محمد مصدق را سرنگون کرد، بازمی‌گردد. وی اقدام آمریکا و انگلیس در ایجاد کودتا در ایران را «تلاشی برای تغییر مسیر تاریخ» توصیف کرد. 

او در این نشست بار دیگر جمله هفته قبل خود را تکرار کرد. وی گفت: «در ایران میانه رو وجود ندارد، بلکه تندرو و تندروی تندرو وجود دارد.»

شرمن با «قدرتمند» خواندن توافق هسته‌ای، گفت اسرائیل هم می‌داند که این توافق تا چه حد قدرتمند و قوی است. او با این حال گفت که تهران تلاش خواهد کرد تا از نقاط ضعف احتمالی برنامه جامع اقدام مشترک به نفع خود استفاده کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین