کد خبر: 22904273
تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » شرکت ایرلندی به ایران هواپیما اجاره می دهد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شرکت آوولون ایرلند، فعال در زمینه اجاره دادن هواپیما، بعد از لغو تحریم ها به سرعت وارد عمل شده و مسئولان این شرکت به ایران سفر کرده اند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، به نقل از پایگاه خبری آیریش تایمز، به نظر می‌رسد که شرکت آوولون ایرلند، فعال در زمینه اجاره دادن هواپیما، بعد از لغو تحریم‌ها به سرعت وارد عمل شده و مسئولان این شرکت به ایران سفر کرده اند.

اولین کاری که ایران بعد از لغو تحریم‌ها در اواسط ماه ژانویه انجام داد، سفارش خرید 114 فروند هواپیمای جدید ایرباس برای شرکت ایران ایر بود.

قیمت هر یک از این هواپیماها حدود 86.5 میلیون یورو است و این بدان معناست که ارزش کل قرارداد به 9.8 میلیارد یورو می‌رسد.

بر اساس برخی گزارش ها، بخشی از ناوگان هوایی ایران را هواپیماهایی تشکیل می‌دهند که قبل از سال 1979 تولید شده اند. اگر این موضوع صحت داشته باشد، ایران بازاری بکر برای شرکت‌های هواپیماسازی خواهد بود. با  توجه به جمعیت تقریبا 80 میلیون نفری ایران، و تلاش این کشور برای بازسازی ارتباطات تجاری خود با سایر کشورهای جهان، ایران باید سرمایه گذاری سنگینی روی حمل و نقل هوایی خود انجام دهد.

با توجه به این واقعیت ها، تحلیلگران صنعت هوانوردی پیش بینی می‌کنند که خریدهای ماه گذشته ایران تنها آغاز سرمایه گذاری کلان این کشور در صنعت هوانوردی است. به نظر می‌رسد که شرکت آوولون و شرکت مادر آن «بوهای»، قبلا برای به دست آوردن سهمی از این بازار پرسود دست به کار شده اند.

جان هیگینز، مسئول بخش بازرگانی این شرکت، دیروز در سمینار سالیانه اتحادیه تجاری ایرلند و  چین در دوبلین، به سفر خود به ایران اشاره کرد.

بوهای یک شرکت چینی است. هیگینز چیز دیگری درباره این سفر نگفت، و تنها به بیان این موضوع بسنده کرد که تجار احتمالا از حور تجار ایرلندی و چینی در ایران استقبال خواهد شد.

بر این اساس، شرکت آوولون احتمالا می‌تواند انتظار داشته باشد که دفعه بعدی که به تهران می‌رود، شاهد حضور چند شرکت رقیب ایرلندی فعال در زمینه اجاره دهی هواپیما در این کشور باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین