کد خبر: 22904276
تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » ورزش برای این افراد از نان شب واجب تر است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نقش ورزش در افراد مسن و بازنشسته؛

بی خانمان هایی که در شهرهای مدرن و بزرگی چون مونترال یا تورنتو کانادا، تگزاس آمریکا یا استکهلم سوئد به سختی روزگار می گذرانند، چرا و بر چه اساسی کوهی از امید هستند؟

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، یکی از ملاک‌های توسعه پایدار و پیشرفت یک کشور در ابعاد گوناگون، میزان رضایت مردم است و البته ترسیم نقشه رضایت مردم یک کشور بدون در نظر گرفتن طبقه بندی اقشار، سن، صنف یا میزان اثرگذاری فرد در جامعه و سنخیت توقع وی از خدمات شهری و کشوری تقریبا غیرممکن است.

در همین راستا ورزش به عنوان یک امر نشاط آور، هیجان انگیز، افزایش دهنده میزان امید به زندگی و تفریح و شادی یکی از مهمترین معیارهای اندازه گیری سطح استاندارد جامعه است، ورزشی که استادیوم‌هایش برای افراد مسن و بازنشستگان جایگاه ویژه نداشته باشد، فاصله زیادی با استانداردهای دنیای ورزش دارد. اما در این فرصت نگارشی نه به وظایف مسئولان ورزشی و غیر ورزشی خواهیم پرداخت و نه به محدودیت‌ها و مشکلات و فاصله‌ها بلکه نگاهی خواهیم انداخت به وظایف مردم!

پذیرش ادعای نویسنده از سوی مخاطب محترم، سخت و شاید محال باشد به هر حال با نگاهی به کشورهای پیشرفته، مرفه و مدرن جهان به خوبی می‌شود به رابطه بین آرامش خاطر مردم با امید به زندگی پی برد، این آرامش وقتی مشکلات مالی، روحی و روانی و جسمی زندگی فرد را احاظه کرده باشند، هرگز برای او متصور نیست اما این دور تسلسل مرغ و تخم مرغ را کدام طرف و در چه زمانی از بین خواهد برد؟ به گواه تاریخ اثبات شده در بسیاری از کشورهای اروپایی این خود مردم بوده‌اند که قدم اول را برداشته‌اند، برای روشن شدن موضوع به مثال زیر توجه کنید:

جایگاه افراد مسن و بازنشسته در فضای ورزشی کشور

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین