کد خبر: 22932110
تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » اعلام وضعیت قرمز در تیم ملی فوتبال
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ظاهرا کارد به استخوان کارلوس کی روش رسیده است.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، این را نزدیکان سرمربی تیم ملی می‌گویند، آنهایی که از نزدیک نظاره‌گر حرص خوردن مرد پرتغالی و کلنجار بی‌نتیجه او با رئیس فدراسیون فوتبال هستند. کی روش روزی که داشت با هماهنگی فدراسیون فوتبال از ایران می‌رفت، هرگز فکر نمی‌کرد وقتی برمی‌گردد، اوضاع به همان بدی باشد که بود و حتی بدتر هم شده باشد.

گویا کفاشیان آن زمان به کی روش گفت حالا که رقابت‌های انتخابی المپیک برگزار می‌شود، لیگ هم تعطیل است، فعلاً برو استراحت کن و تا تو برگردی، ما هم مشکل لباس تیم ملی را حل می‌کنیم و اوضاع چمن کمپ هم درست می‌شود.

انگار کفاشیان فقط می‌خواست باتوجه به مصاحبه‌های تند مایلی‌کهن و احتمال ایجاد تنش میان مدیرفنی تیم امید و سرمربی تیم ملی، کی روش را از ایران دور کند.کی روش حالا برگشته اما هیچ چیز عوض نشده است. نه تنها وضعیت کمپ تغییر نکرده و مشکل لباس حل نشده بلکه اینترنت کمپ هم قطع است و سرویس بهداشتی کمپ را هم گرفته‌اند و بدتر از آن، ساختمانی که کی روش برای سنجش آمادگی جسمانی تیم ملی کنار کمپ پایه‌ریزی کرده، خیلی راحت و دو دستی برای درآمدزایی تقدیم جای دیگر شده است! اما آنچه کارلوس را به نقطه جوش رسانده، حرف‌های جدید کفاشیان است. سرمربی تیم ملی از او خواسته ملی‌پوشان در امارات اردو بزنند اما رئیس فدراسیون گفته از کی روش می‌خواهیم به ما تخفیف بدهد و اردو را در ایران برگزار کند! کجای ایران؟!

کمپی که زمین چمن آن افتضاح است؟! سرمربی تیم ملی چه چیزی را باید تخفیف بدهد؟ مگر او و کفاشیان در حال معامله هستند که یک طرف از طرف مقابل تخفیف می‌خواهد؟ اصرار کارلوس کی روش روی برپایی اردو و انجام بازی تدارکاتی برای این است که جوانان تیم ملی باید در اردوها و بازی‌های تدارکاتی آبدیده شوند و تجربه کسب کنند. روزگاری کی روش در تیمش بازیکنان باتجربه داشت و می‌دانست هرچه جنجال و حاشیه درست شود، بازیکنان مجرب خودشان را گم نمی‌کنند اما جوانان باید زیر بال و پر خودش باشند تا از حاشیه نترسند و خودشان را نبازند.حاشیه هم که برای کی روش از در و دیوار می‌بارد...

او هر کاری کند یک عده می‌گویند منافع شخصی دارد، مثلاً وقتی با استفاده از روابط خود با دوست دوران کودکی‌اش در پرتغال که بزرگ‌ترین هتل‌دار این کشور اروپایی است، اردوی رایگان دوازده روزه‌ای در پرتغال برای تیم ملی جور کرد تا در روزهای بی‌پولی فدراسیون، تیم ملی ۱۲ روز رایگان در استادیوم ملی پرتغال تمرین و بازی کند (در این استادیوم جز تیم ملی پرتغال، فقط تیم ملی برزیل تمرین کرده بود) به او تهمت زدند برای خوشگذرانی به پرتغال رفته و هزینه روی دست فدراسیون گذاشته است.

آن زمان کی روش در ازای لطفی که دوستش به تیم ملی کرد، از فدراسیون خواست حداقل دو تابلوی تبلیغاتی ورزشگاه آزادی را به شرکت این شخص اختصاص بدهند تا جبران هزینه‌هایی که دوست کی روش برای اردوی ملی‌پوشان کرده بود، بشود و حتی این کار هم انجام نشد. از این بلاها کم سر کی روش نیامده است. سرمربی تیم ملی یک بار می‌خواست دستیارش لوسیانو را برای تماشای بازی عربستان و عمان از یک کشور عربی به ریاض بفرستد. هزینه این کار کمتر از ۵۰۰ دلار بود و فدراسیون گفت همین پول را هم نداریم! اما همان زمان به گوش کی روش رسید ۵۰۰ هزار دلار اعتبار مستقیم از دفتر رئیس‌جمهور به حساب وزارت ورزش ریخته شده که ۲۰۰ هزار دلارش را به تیم ملی دادند و ۳۰۰ هزار دلار بابت طلب یک مربی ایرانی پرداخت شد!

نزدیکان کی روش می‌گویند او به این نتیجه رسیده که دارد وقت خود را در ایران تلف می‌کند. او در خلوت خود می‌پرسد واقعاً برای چه باید بجنگم؟! سالی حداقل یک پیشنهاد عالی را به خاطر ادامه همکاری با ایران رد می‌کنم و هر سال مشکلات بیشتر می‌شود، فدراسیون هم فقط وعده می‌دهد و خبری از تحقق وعده‌ها نیست.

چند وقت پیش یکی از دوستان کی روش به او گفته بود حالا که شهرداری این همه به تیم امید کمک کرده، شما هم لباس رسمی بپوش و برو جلوی شهرداری و بگو به تیم ملی بزرگسالان هم پول بدهند...کی روش در جواب این شوخی گفته: «در ۱۵ ماه ۸ اردوی خارجی برای تیم امید گذاشتند که باید هم می‌گذاشتند اما چرا وقتی من برای تیم ملی بزرگسالان اردو می‌خواهم، می‌گویند پول نداریم؟!» حتماً خبر اینکه ۶۰۰ میلیون پول لباس برای تیم امید داده شده و ۸۰ میلیون هم اضافه بار، به گوش کی روش رسیده، آن هم در روزهایی که تیم ملی لباس ندارد! این‌ها حرص او را درمی‌آورد اما شاید کی روش نگران است که می‌خواهند حذفش کنند! او می‌بیند آدم‌هایی اطراف کفاشیان نفر به نفر حذف شده‌اند و او هیچ واکنشی نشان نداده است. از نایب رئیس اول و دوم تا نایب‌رئیس بانوان و دبیرکل و شاید از خودش می‌پرسد نفر بعدی منم؟! این مجموعه نگرانی‌ها، کارلوس را به نوشتن استعفایش مصمم کرده است. به او می‌گویند صبر کن، در سال جدید اوضاع با چند تغییر بهتر می‌شود اما کارلوس اهل حساب کتاب است و لابد با خودش می‌گوید تا آن موقع با این وضعیت، چند ۳ امتیاز را از دست می‌دهم و در قامت یک بازنده قرار می‌گیرم.

دیروز وقتی به یکی از نزدیکان کی روش گفتیم آیا استعفای او جدی است، جواب داد: «اوضاع تیم ملی هیچ وقت تا این حد بد نبوده، کی روش هم ناراحت است. او می‌گوید به من تهمت می‌زنند که پولکی است اما یک نفر به من نگفت ۱۲ کارتن لباس‌های برند اصلی که من به ایران آوردم و مفقود شد، کجا رفت؟ تنها واکنش رئیس این بود که وضع مالی‌ات خوب است و بی‌خیال شو!... او می‌گوید من که برای حقوق خودم فریاد نمی‌زنم، نگران فوتبال ایران هستم اما چرا باید تنهایی حرص بخورم؟!» وضعیت تیم ملی اصلاً خوب نیست. این بار کی روش با تمام وجود لمس کرده و انگار دیگر نمی‌خواهد بماند. فقط معلوم نیست او اسفند ماه می‌رود یا فروردین بعد از دو بازی مقابل هند و عمان؟!

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین