کد خبر: 22959300
تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » پیک خبر » شمخانی: جمهوریخواهان پیام دادند زندانیان را تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آزاد نکنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

این انقلاب نه تنها برای سقوط رژیم مستبد پهلوی بلکه به منظور استقرار جمهوری اسلامی ایران بود و این نظام مبتنی بر مردم به الگویی قدرت مند در سطح ملت های جهان مبدل گردید.

به گزارش چی 24 به نقل از پیک خبر:
پایگاه خبری پیک خبر:

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در جریان گفتگو برای تبادل زندانیان، رقبای جمهوری خواه دولت فعلی آمریکا که مدعی انسان دوستی و حقوق بشر هستند به ما پیام دادند که این افراد را آزاد نکنید و این روند را تا آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تاخیر بیاندازید اما ما بر اساس اراده مستقل خود روند را به پیش بردیم.

به گزارش «انتخاب»، دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی که در نتیجه تبعیت مردم از امام خمینی(ره) حاصل شد گفت: این انقلاب نه تنها برای سقوط رژیم مستبد پهلوی بلکه به منظور استقرار جمهوری اسلامی ایران بود و این نظام مبتنی بر مردم به الگویی قدرت مند در سطح ملت های جهان مبدل گردید.

شمخانی حماسه های حضور مردم در سال جاری از جمله در در روز بزرگداشت روز قدس، عزاداری روزهای تاسوعا، عاشورا و 22 بهمن را نمادهایی از بیعت با انقلاب دانست و افزود؛ این مراسم گسترده با پشتوانه مردمی تا انتخابات نیز ادامه خواهد یافت.

وی افزود: علی رغم دشمنی های فراوان و تلاش آنها برای مقابله با مسیر انقلاب اسلامی و بازگرداندن آن به مدار گذشته، ایران تبدیل به الگویی در منطقه و جهان شده و این انقلاب نیز تا زمان رسیدن به صاحب اصلی آن و مقصود نهایی که در آرمان های امام خمینی بیان گردیده استمرار خواهد داشت.

امیر دریابان شمخانی مسیرهای مقابله دشمنان با استقلال کشور را از درون با استحاله و از بیرون با مقابله سخت و نرم دانست و خاطر نشان کرد؛ مایوس سازی مردم از پیشرفت ها و دستاوردهای نظامی و مستهلک سازی توان سازندگی و پیش برندگی آن همچنان در دستور کار بدخواهان کشور قرار دارد.

علی شمخانی گفت: دشمنان هر چند توانستند مشکلاتی ایجاد کنند اما جمهوری اسلامی ایران آب دیده تر گردید و همچنان استوار به عنوان ملجا و مدافع مظلومان و امت اسلامی باقی است.

نماینده مقام معظم رهبری حضور نیروهای ارزشی و برخواسته از دل مردم در مسئولیت را دژی محکم دانست که موجب قدرت یابی در حوزه های دفاعی، امنیتی و سیاسی بوده است.

وی افزود: در حوزه هایی مانند اقتصاد نیز بایستی بتوانیم همپای دیگر عرصه ها قدرتمند باشیم تا در مقابل فشارها و تحریم ها محکم تر ایستادگی کنیم و موجب مایوسی دشمنان شویم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه با مقایسه شرایط ایران دیروز، ایران امروز و فردا با ارائه شاخص ها و مولفه های لیاقت و اقتدار به بیان جایگاه و نقش حکومت، مردم، دین، نقش آفرینی در منطقه و جهان و عرصه اقتصادی در این سه دوران پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه در ایران گذشته هیچ نوع انتخابات واقعی وجود نداشت و حکومت موروثی و مادام العمر بود گفت؛ جای خالی مردم در تعیین سرنوشت خود موجب فاصله مردم از حاکمیت و بی اعتمادی به رژیم سابق گردیده بود.

شمخانی افزود: در زمینه دینداری نیز رژیم گذشته با حمله مستمر به اعتقادات مردم و تضعیف ارزش ها و باورهای دینی و ملی سعی در تاریخ سازی و جعل ارزش های نامانوس برای جامعه داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تشریح شرایط ایران گذشته در ابعاد منطقه ای و بین المللی به ژاندارم و مهره شطرنج بودن رژیم گذشته برای تامین منافع قدرت های بزرگ اشاره داشت و تصریح کرد؛ ساواک عامل تثبیت حکومت به جای مردم بود.

وی وضعیت اسفناک اقتصادی مردم و فقر و بی سوادی گسترده را نیز واقعیتی دیگر از ایران گذشته دانست که به دلیل فاصله گسترده طبقاتی و اشرافیت دربار و مامداران و بی توجهی به معیشت مردم رخ داده بود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه به تشریح وضعیت ایران امروز پرداخت و خاطر نشان کرد؛ امروز جمهوری اسلامی ایران مقتدرترین، با ثبات ترین و مستقل ترین نظام در باور مردم در داخل، ملت ها و کشورهای منطقه و سطح جهان است و این تصویر نیز تبلیغاتی و اهدایی منابع قدرت جهانی نیست بلکه ناشی از اتصال به پشتوانه مردمی است.

وی انتخابات پیش رو در اسفند ماه را در زمره مردمی ترین انواع انتخابات دانست و تصریح کرد؛ هم انتخابات خبرگان که پشتوانه نهاد رهبری با واسطه رای مردم است و هم انتخاب نمایندگان مجلسی که در راس امور است حائز اهمیت هستند و با مشارکت مردم در سلامت، امنیت ،مشارکت در عین رقابت برگزار خواهد شد.

رئیس سابق مرکز راهبردی دفاعی نیروهای مسلح، دین و پایبندی به آموزه های الهی را وجه ممیزه ایران دانست و آن را عامل قدرت نرم و نفوذ معنوی جهانی کشور توصیف کرد.

شمخانی همچنین ایران را قدرت منطقه ای با ثبات در محیط پیرامونی پرآشوب عنوان کرد و افزود؛ امروز بدون نظر و نقش ایران معادلات منطقه ای و بین المللی قابل حل نیست و در زمینه مقابله با تروریسم ایفاگر نقشی کلیدی و محوری است.

دریابان شمخانی خاطر نشان ساخت: هرچند تلاش های فراوانی توسط دشمنان صورت گرفت تا این ثبات از بین برودولی به دلیل پیوستگی مردم این امر محقق نشده و نخواهد شد.

وی با مقایسه اقتدار کشور در دوره جمهوری اسلامی با جایگاه ذلت بار حکومت پهلوی که به قانون کاپیتولاسیون تن داده بود تاکید کرد؛ در موضوع مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا نشان دادیم که تحت تاثیر هیچ نوع فشار یا جریان سازی داخلی و خارجی قرار نمی گیریم و با جاسوسان و نفوذی ها به شدت مقابله خواهیم کرد.

وزیر پیشین دفاع کشورمان گفت؛ این اقدام ایران ناشی از رویکرد انسان دوستانه و درخواست های خانواده های آنان و مبتنی بر تامین منافع کشور و آزادی هم میهنانمان در آمریکا صورت گرفت.

وی ادامه داد: در جریان گفتگو برای تبادل زندانیان، رقبای جمهوری خواه دولت فعلی آمریکا که مدعی انسان دوستی و حقوق بشر هستند به ما پیام دادند که این افراد را آزاد نکنید و این روند را تا آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تاخیر بیاندازید اما ما بر اساس اراده مستقل خود روند را به پیش بردیم.

سخنران مراسم 22 بهمن یزد عرصه اقتصادی را حوزه مغفول نیروهای انقلابی عنوان کرد و گفت؛ ضمن اینکه تحریم ها و تخریب های فیزیکی ناشی از جنگ مشکلاتی را ایجاد کردند اما توفیقات فراوانی نیز در موضوعاتی مانند سد سازی، صنعت هسته ای، نانو فناوری، دستیابی به فناوری های فضایی و خودکفایی در بسیاری زمینه ها را به برکت انقلاب اسلامی و فعالیت های مردمی داشته ایم.

وی نقش دانشجویان و جوانان را در عرصه فناوری و اقتصادی مهم دانست و افزود؛ کثرت دانشجویان در مقایسه با قبل از انقلاب، محو بی سوادی، تولید 90 درصدی محصولات کشاورزی که قبل از انقلاب وارد می شد در زمره دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بخش سوم سخنرانی خود به تشریح مسیر راه ایران فردا پرداخت و با تشریح اولویت رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم تاکید کرد؛ از فرصت رفع تحریم ها باید به خوبی استفاده شود تا زیرساخت های لازم برای عبور از وضعیت فعلی فراهم شود و در این راستای بایستی از دولت برای حل این چالش ها حمایت به عمل آورد.

وی ایران فردا را کشوری توسعه یافته در طراز اول منطقه بر اساس سند چشم انداز توصیف کرد و اذعان داشت؛ با وحدت و انسجام و جهت دهی تلاش ها در مسیر اقتصاد مقاومتی این شرایط به سهولت قابل تحقق است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تقدیر از حضور مردم در این مراسم پرشکوه، مردم یزد را الگویی پیشتاز در مسیر اقتصاد مقاومتی دانست و عنوان داشت؛ این فرهنگ اقتصادی و روحیه مومنانه و دینی بایستی در سراسر کشور نیز پیاده سازی شود.

نماینده مقام معظم رهبری با برشماری فرصت هایی که شرایط جهانی، منطقه ای و پیرامونی و روندهای جهانی در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار داده است، ایران فردا را ایران امید، توسعه، مقتدر و حلال مشکلات معیشتی و اقتصاد مقاومتی دانست.

کدخبر : 46694

۱۳۹۴/۱۱/۲۲ ۱۶:۵۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین