کد خبر: 22990492
تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » تاسیس وزارت خانه های شادی و شکیبایی!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حاکمان کشور امارات متحده عربی برای بالا بردن میزان شادی و صبر و شکیبایی مردم کشورشان تصمیم گرفته اند وزارت خانه هایی با همین نام در کابینه خود راه اندازی کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، به نظر می‌رسد داشتن بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده، جزیره‌های مصنوعی به شکل نخل، پرسرعت‌ترین ترن هوایی جهان و بلندترین ساختمان دست ساز توسط بشر برای شهروندان اماراتی جذابیت خود را از دست داده است و دیگر نمی‌تواند برای آنها شادی آور باشد. از سوی دیگر به نظر می‌رسد صبر و شکیبایی مردم این کشور کوچک اما پولدار شیخ نشین نیز کم شده است به طوری که «شیخ محمدبن راشد آل مکتوم» حاکم دبی و نخست وزیر این کشور در توییتر خود اعلام کرد که قرار است وزارت خانه شادی و وزارت خانه صبر و شکیبایی به کابینه دولت اضافه شود . او این تصمیم را یک تغییر و تحول اساسی در سازماندهی دولت در 44 سال گذشته اعلام کرد.
حاکمان عربی این کشور ادعا می‌کنند که رکورد بیشترین تعداد آدم که همزمان دست هایشان را باهم می‌شویند از آن آنهاست. همچنین رکورد بیشترین افرادی که همزمان باهم غلات می‌خورند و یا سر یک میز صبحانه نیز نشستند نیز در این کشور به ثبت رسیده است. حالا این رکوردهای عجیب و غریب مایه فخر برخی از حاکمان این کشور است.

«عبدالخالق عبدالله» دانشمند علوم سیاسی اماراتی معتقد است که دولت امکانات اساسی را مانند «آموزش» و «سلامتی» ارائه داده است و حالا ما باید برای اهداف و نیازهای بالاتر تلاش کند.

اما این اقدام دولت امارات متحده نتوانسته همه را متقاعد کند. نیکلاس مک گین یک پژوهشگر دیده بان حقوق بشر معتقد است با همه این شرایط و اقدامات، کشور در دست یک خانواده سلطنتی است که منتخب هیچ گروهی از مردم نیستند و اگر کسی از آنها انتقاد کند و یا در فعالیت‌های سیاسی شرکت کند  محاکمه و زندانی می‌شود. آقای مک گین می‌گوید: « شما در این کشور می‌توانید خوشحال باشید و شادی کنید فقط تا زمانی که دهان خود را نگه دارید. این یک قرارداد اجتماعی در امارات است.»

اقتصاد فعال و آزادی مهاجرت در امارات مانند آهنربا بسیاری از استعدادهای مختلف دیگر کشورهای منطقه را به خود جذب می‌کند. بسیاری از شهروندان سوری، عراقی، مصری که کشورهایشان درگیر تشنج‌های داخلی است با آمدن به این کشور تلاش می‌کنند محیط بهتر و شادتری را برای زندگی تجربه کنند. اما معلوم نیست امکانات این کشور شامل حال مهاجرین و قشر ضعیف و کارگر جامعه نیز می‌شود؟ یا این وزارت خانه جدید فقط قرار است امکانات گسترده‌تر بیشتری را برای قشر مرفه و پولدار جامعه این کشور فراهم کند؟

حالا باید دید با این تغییرات اماراتی‌ها از این به بعد چقدر خوشحال‌تر خواهند بود و تا چه میزان به صبر شکیبایی‌شان اضافه می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین