کد خبر: 23324635
تاریخ انتشار: شنبه 24 بهمن 1394
خانه » حواشی » پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری » فقط یکبار چنین فرصتی فراهم می شود !
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محمد رضا زائری:

معروف است كه دو زن بر سر نوزادي اختلاف داشتند و هر يك مدعي مادري او بود. قضاوت به امير حكيمان رسيد و فرمود كه با شمشير نوزاد را نصف كنند ! مادر واقعي كسي بود كه از ادعاي خود دست كشيد زيرا حاضر به آسيب پاره تنش نبود.

شرايط فعلي جمهوري اسلامي وادعاي مادري برخي سياسيون براي انقلاب در سايه تهديدهاي منطقه اي و جهاني حكايت آن فرزند و مادر است.

پيروزي انقلاب اسلامي و تحقق يك نظام سياسي جديد بر اساس باورهاي ديني و در چارچوب مشاركت سياسي ملي شرايط جديدي براي مسلمانان فراهم ساخت كه تنها در سايه مكتب اهل بيت قابل تحقق بود .

عزت و اقتداري كه امروز براي پيروان مكتب اهل بيت محقق شده در طول تاريخ سابقه نداشته ، و سرمايه اي كه با هزينه فداكاري امام راحل و جانفشاني مردم سرافراز حاصل گشته با هيچ قيمتي قابل محاسبه نيست.  

از يكسو قاطعيت انقلابي بر حفظ آرمانها در كنار رفتاري عاقلانه و حكمت آميز موقعيت قدرتمندي در سطح بين المللي براي جمهوري اسلامي فراهم ساخته كه همه قدرتهاي بزرگ را در برابر ايران به ميز مذاكره مي كشاند.

از سوي ديگر پيشرفتهاي علمي و توانمنديهاي نظامي و موشكي تصويري جديد از يك نظام نوپاي سياسي ارائه مي كند كه كشورهاي بزرگ را به بازار تعامل اقتصادي فرامي خواند.

در فضاي آشفته منطقه و در سايه تهديدهاي تروريستي مدعيان قلابي اسلام از داعش تا اشباه و انظارش اكنون سران چين و شوروي ترجيح مي دهند تا اسلام شهروندان خود را از طريق ايران تحكيم كنند و مي گويند به جاي اين و آن ، حالا شما بياييد و اسلام را عرضه كنيد.

از صدر اسلام تا كنون هيچگاه چنين شرايطي براي عرضه پيام الهي و معارف قرآني در سطح جهاني فراهم نبوده و البته هيچگاه نيز چنين حجم عظيمي از تهديدها و خطرات وجود نداشته است.

اين فرصت تاريخي را بايد قدر دانست و اين موقعيت جهاني را بايد با وسواس و حساسيت شديد براي ارائه حقيقت اسلام مورد استفاده قرار داد.  

پيام خدا و برنامه دين رحمت است (وما ارسلناك الا رحمه للعالمين) و مخاطب اين پيام الهي مبتني بر فطرت ، انسان است و اين همه توصيه به محبت و مدارا و ... براي همين است كه مردم اين رحمت را در زندگي خود پياده كنند :( ببذل الرحمه تستنزل الرحمه) 

آنچه پيامبر و اهل بيت مي كردند ارائه نسخه عملي اسلام رحماني بود و از شيعيان خود هم مي خواستند اين گونه باشند : كونوا دعاة لنا صامتين ، جروا إلينا كل مودة و ...زيرا ديگران تا وقتي در عمل و زندگي واقعي ما رحمت و زيبايي را نبينند از شعار و حرف ما همان تصور رفتار داعش را خواهند داشت و آنچه مردم مي بينند و حس مي كنند مهم است نه آنچه حرفش را مي زنيم.   

اكنون با گسترش رسانه و امكان ارائه پيام جهاني بايد چنين نسخه اي ارائه كرد تا زمينه اي براي انتظار جهاني و آمادگي براي ظهور باشد.

امروز خطر رفتارهاي بي منطق و ادبيات خشن و تصاوير منفي اختلافات داخلي مان از خطر رفتار خطرناك و وحشيانه امثال داعش در انفجار ها و آدم كشي ها و شكنجه ها و غارتها كمتر نيست زيرا همان اثر تخريبي را در تكميل پروژه استكبار جهاني خواهد داشت. 

رفتار داعشي در سوريه و عراق از يك طرف و عملكرد نادرست ما در فتنه انگيزي و اختلاف داخلش دو لبه قيچي صهيونيسم غربي هستند كه مي توانند همه دستاوردهاي انقلاب اسلامي را نابود كنند. 

در اين شرايط حساس كساني كه خود را به آرمانهاي امام وفادار مي دانند بايد بيش از هميشه نسبت به حراست و مراقبت از اين نتايج مبارك و گرانبها توجه كنند. 

زمستان انتخابات مجلس و خبرگان يك ماه ديگر تمام مي شود اما روسياهي فتنه اجتماعي و سياسي و تخريب اذهان مردم و آشوبگري در افكار عمومي بر زغال سياست ورزي برخي خواهد ماند. 

فرصتي امروز هميشه براي جمهوري اسلامي فراهم نمي شود و آنان كه خود را به اين مولود مبارك نزديكتر مي دانند بايد مانند همان مادري كه براي نجات فرزندش از حق خود گذشت بيش از ديگران نسبت به حفظ اين دستاورد حساس باشند. 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین