کد خبر: 23338878
تاریخ انتشار: شنبه 24 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » بازتاب راهپیمایی با شکوه 22 بهمن در رسانه های خارجی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
جشن انقلاب مانند همیشه با شکوه برگزار شد

همزمان با برگزاری راهپیمایی گسترده مردم ایران در سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رسانه های خارجی به پوشش این حضور میلیونی پرداختند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، «آسوشیتدپرس» در ساعات آغازین بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به بازتاب این حادثه تاریخی و حضور پرشور مردم ایران پرداخت.

این رسانه غربی در اولین جملات خود به تصاویری اشاره کرد که از سوی تلویزیون رسمی ایران بخش می‌شود و از حضور پرشور مردم تهران و دیگر شهرها در راهپیمایی ۲۲ بهمن علیرغم سرمای شدید هوا در برخی از نقاط کشور حکایت می‌کند.

آسوشیتدپرس همچنین با توصیف مردمی که که حامل پلاکاردها و نمادهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی هستند از طنین انداز شدن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در شهرهای سراسر ایران اسلامی سخن گفت.  

 فرانس پرس: عکس یادگاری ایرانی‌ها با موشک بالستیک «عماد»

خبرگزاری «فرانس پرس» در توصیف اشتیاق مردم همیشه در صحنه ایران در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن نوشت: ایرانی‌ها با حمل پلاکاردهایی که بر روی آنها شعار «مرگ بر آمریکا» نوشته شده و گرفتن عکس سلفی با یک فروند موشک بالستیک «عماد»، سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

این رسانه غربی در ادامه با اشاره به برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب که هر سال در ایران برگزار می‌شود، راهپیمایی پرشور امسال را به دلیل آنکه  پس از دست یابی به توافق تاریخی هسته ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ بوده است، از سایرین متمایز کرد.

اما یکی از چشمگیرترین صحنه هایی که چشم خبرنگار فرانس پرس را به خود خیره کرد همت جوانان ایرانی برای ساخت ماکتی از صحنه دستگیری تفنگداران دریایی آمریکایی بود که یک ماه پیش از سوی رزمندگان غیور نیروی دریایی سپاه پاسدران به دلیل نقض حریم آبی ایران بازداشت شدند.

این رسانه غربی در ادامه افزود: اگرچه سربازان آمریکایی ظرف ۲۴ ساعت آزادی خود را به دست آوردند، دستگیری آنها در چشم مردم به منزله سندی بر اثبات توانایی ایران به دفاع از مرزهای خود بود.

العهد گزارش داد: تظاهرات میلیونی مردم ایران در ۲۲ بهمن

پایگاه العهد به شروع راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران و همه شهرهای ایران پرداخت و نوشت: مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران در راهپیمایی میلیونی گرامیداشت سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شرکت کردند.

این رسانه لبنانی در ادامه تصاویری از راهپیمایی منتشر کرد و گزارش داد: راهپیمایی از ۱۰ مسیر تا خیابان انقلاب و میدان آزادی در حال برگزاری است و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در این مراسم سخنرانی خواهد کرد.

العهد در ادامه اعلام کرد: شخصیت‌های سیاسی و علمی برجسته از سراسر دنیا میهمانان افتخاری هستند و نزدیک به پنج هزار خبرنگار و عکاس ایرانی و خارجی این راهپیمایی را پوشش می‌دهند.

المیادین اعلام کرد: بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران

شبکه تلویزیونی المیادین به بازتاب راهپیمایی شکوهمند مردم ایران در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

همچنین این شبکه سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران را در جمع پر شور مردم تهران پوشش داده است.

بر اسا این گزارش حسن روحانی در این سخنرانی اظهار داشت: سیاسیت «ایران هراسی» باید متوقف گردد. وی افزود: تعامل اقتصادی میان ایران و جامعه جهانی به نفع تجارت جهان است.

المیادین همچنین اعلام کرد مردمی که حامل پلاکاردها و نمادهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی هستند، بار دیگر با آرمان‌های امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید عهد کردند.

«ترند»: تجدید میثاق مردم ایران با نظام جمهوری اسلامی

خبرگزاری «ترند» آذربایجان در این باره نوشت: مردم تهران و بسیاری از شهرهای ایران امروز پنجشنبه ۱۱ فوریه سال ۲۰۱۶ میلادی به خیابان‌ها آمدند تا شعار حمایت از انقلاب اسلامی سر بدهند.

این رسانه در ادامه به جمعیتی اشاره کرد که با در دست داشتن تصاویری از «امام خمینی» بنیانگذار انقلاب اسلامی و آیت الله «سید علی خامنه ای» رهبر عالی انقلاب بر وفاداری خود نسبت به انقلاب اسلامی ایران تاکید می‌کنند.

ترند در نهایت به طنین شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» مردمی اشاره کرد که با حضور در خیابان‌ها سی و هفتمین سالرور شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

انعکاس راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه فلسطینی

پایگاه فلسطین الیوم به بازتاب و پوشش رسانه ای همایش مردمی ایران برای بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ به رهبری امام خمینی(ره) پرداخته است.

 بر اساس این گزارش مردم تهران در سی و هفتمین سالروز به پیروزی رسیدن انقلاب از مسیرهای گوناگون به سمت میدان آزادی تهران راهپیمایی کردند.

همچنین در این گزارش به سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران میان مردم در میدان آزادی اشاره شده است.

این رسانه گزارش داد: از سوی دیگر سازمان هوافضا وابسته به وزارت دفاع ایران نیز اعلام کرده که در طول مسیرهای راهپیمایی موشک بالستیک «عماد» و موشک ماهواره بر «سیمرغ» به نمایش عموم مردم گذاشته می‌شود.

بازتاب راهپیمایی۲۲ بهمن در رسانه مصری


ایگاه مصری الیوم السابع در گزارشی اعلام کرده که مردم ایران برای بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب شان در شهر‌های مختلف ایران راهپیمایی کردند.

همچنین در این گزارش تصریح شده است، مردم با در دست داشتن پلاکاردها و بنرهایی علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا شعار سر دادند.

در این گزارش آمده است که مردم در شرایطی در این حماسه عظیم شرکت کردند که دمای هوا نیز در شرایط سرما قرار داشت.

مردم در این راهپیمایی با آرمان‌های امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران تجدید عهد کردند و پایبندی خود به اصول امام راحل را اعلام کردند.

النشره به بازتاب سخنان رئیس جمهوری در مراسم 22 بهمن پرداخت

همچنین پایگاه لبنانی النشره نیز حماسه ملیونی مردم ایران در سالروز پیروزی بر مستکبرین را بازتاب داد و به سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران در جمع پرشور مردم در میدان آزادی پرداخت.

بازتاب راهپیمایی در شبکه المسیره یمن

شبکه المسیره یمن درگزاشی به برگزاری راهپیمایی مردم ایران پرداخت و در ادامه بیان کرد که رئیس جمهوری ایران سخنرانی کرد.این رسانه یمنی از شعارهایی که سر داده شد و پلاکاردهایی که از سوی راهپیمایی کنندگان حمل شد خبر داد.

سانا اعلام کرد: برگزاری مسیرهای میلیونی در کل ایران به مناسبت سی هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

خبرگزاری سوریه در گزارشی درباره راهپیمایی 22 بهمن نوشت: شرکت کنندگان در این راهپیمایی عهد کردند که در مسیر اصول بنیانگذار انقلاب ایران امام خمینی(ره) و جانشین ایشان آیت الله خامنه ای حرکت کنند.

سانا گزارش داد: شرکت کنندگان شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دادند و پرچمهای فلسطین و مقاومت لبنان را حمل کردند.در این راهپیمایی عدنان محمودسفیر سوریه در تهران به همراه دیپلماتهای این کشور در ایران در راهپیمایی شرکت کردند.

خبرگزاری سوریه در ادامه با اشاره به تاریخچه انقلاب اسلامی در ایران نوشت: مراسم جشن امسال پس از امضای توافق هسته ای برگزار می‌شود.

شینهوا: طنین شعار حمایت از فلسطین در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

شینهوا» خبرگزاری رسمی چین ضمن پوشش حضور پررنگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به انعکاس سخنان «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران پرداخت.

شینهوا با تمرکز بر مقوله مذاکرات هسته ای به نقل از روحانی نوشت: امروز همه جهان می‌داند که جنجال صهیونیست‌ها و استکبار جهانی علیه برنامه هسته ای ایران دروغی بیش نبود و ما با حصول این توافق توانستیم پروژه ایران هراسی را مغلوب کنیم.

این رسانه چینی در ادامه نوشت: امروز پنجشنبه مردم در سراسر شهرهای ایران در حالی که تصاویری از «امام خمینی» بنیانگذار جمهوری اسلامی و آیت الله «سید علی خامنه ای» رهبر معظم انقلاب حمل می‌کردند، به خیابان‌ها آمدند.

طنین انداز شدن شعار «مرگ بر اسرائیل» مردم ایران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین هم از دیگر موارد مورد اشاره از سوی خبرگزاری شینهوا بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین