کد خبر: 23535025
تاریخ انتشار: یکشنبه 25 بهمن 1394
خانه » حواشی » معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه » اگر شما در هر کشوری بودید باید اعدام می­ شدید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
واکنش معاون تبلیغ حوزه‏‏های ‏علمیه به اظهارات هاشمی

حجت الاسلام و المسلمین نبوی معاون تبلیغ و آموزش‏‏های ‏کاربردی حوزه‏‏ های ‏علمیه در اجلاسیه سراسری مدیران حوزه ‏‏های ‏علمیه سفیران هدایت در قم نسبت به اظهارت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد شورای نگهبان واکنش نشان داد.

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه:

به گزارش روابط عمومی معاونت تبلیغ، حجت الاسلام و المسلمین نبوی معاون تبلیغ و آموزش‏‏های ‏کاربردی حوزه‏‏ های ‏علمیه سه شنبه 13 بهمن ماه در اجلاسیه سراسری مدیران حوزه ‏‏های ‏علمیه سفیران هدایت در قم نسبت به اظهارت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد شورای نگهبان واکنش نشان داد.

ایشان در بخشی از سخنان خود گفتند دیروز آقای هاشمی به شورای نگهبان گفته که شما را چه کسی تأیید کرده که شما می‏ خواهید دیگران را تأیید کنید. باید به ایشان گفت جناب­عالی را چه کسی تایید کرده است؟ اگر رییس تشخیص مصلحت نظام هستی به واسطه تأیید مقام معظم رهبری «مدظلّه العالی» است. شورای نگهبان را هم معظم له تأیید کرده. از سوی دیگر جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی با جایگاه جناب­عالی تفاوت جدّی دارد.

ایشان خیلی خود را نگران بیت حضرت امام «رحمةالله علیه» نشان داد؛ ولی معلوم است ناراحتی به دلیل دیگری است. به نظر من اینها توطئه­ هایی برای بیت امام و نام امام داشته، جوانی را آورده ­اند که هیچ سابقه اجرایی جدّی در کشور ندارد. می­ خواهند هر طور که دوست داشتند مدیریتش کنند. شما نگران بیت امام هستید؛ اما نگران دستورات امام نیستید؟ حضرت امام «رحمة الله علیه» این همه بر ولایت فقیه تأکید کرده ­اند، ولایت فقیه را می­ شکنید، بعد نگران آن نیستید؟ کیست که با امام کم­ترین آشنائی داشته باشد و نداند امام تا چه حد بر ولایت فقیه تأکید کرده ­اند. تو نمی ­دانی مقام معظم رهبری «مدظله العالی» با این حرف­هایی که در تضعیف شورای نگهبان می­ زنی صد در صدر مخالف است؟

مگر رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» همین چند روز قبل از شورای نگهبان حمایت نکردند.

شما قائل به چه هستید؟ امام چقدر از شورای نگهبان تمجید کرد و تأکید کرد ودر مقابل همه آنهایی که مقابل شورای نگهبان موضع می‏گرفتند ایستادند. شما ناراحت بیت امام هستید یا ناراحت نقشه‏هایتان؟

در فتنه 88 مقام معظم رهبری «مدظله العالی»به سران فتنه پیام داد که در مورد سه چیز اعلان موضع کنید:

اینکه قانون اساسی را قبول دارید یا نه؟

امام را قبول دارید یا نه؟

و مورد سوم را فراموش کردم. آنها حاضر نشدند براساس قانون اساسی و رهنمودهای حضرت امام «رحمة الله علیه» به حل مشکل بپردازند.

شمایی که حاضر نیستید بگویید اینها را قبول داریم، اصلاً به چه جرأتی کوچک‏ترین منسب نظام را اشغال می‏کنید؟ حق ندارید هیچ جای آن باشید.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی در ادامه فرمودند: ببینید قانون اساسی و امام چه گفته اند؟ قانون اساسی راجع به شورای نگهبان چه گفته است؟ امام در مورد شورای نگهبان چه فرموده ­اند شما نگران امام نیستید، می­ خواهید از محبوبیت امام سوء استفاده کنید. اینها به دنبال آن هستند که خودشان باشند. شما انتظار دارید پسرت این همه اختلاس کرده در کشور آزاد بگردد و محاکمه نشود.

و حال که بچه ­اش را محاکمه می‏ کنند و محکوم می‏ شود، دیگر کل نظام باید به خاطر یک اختلاس­گر نابود شود؟

همسرو دختر شماکه در فتنه 88 مردم را تحریک می‏کردند و به دنبال براندازی بودند- اسنادشموجود است- آن وقت شما نگران راه امام وانقلاب نبودید؟ همسر شما می‏گفت مردم به خیابان‏ها بریزند تا به حقشان برسند.شما اگر در هر کشوری بودید، حکم‏تان اعدام بود.

شما و خانواده محترم تان انتظار دارید که از تمام ارزش­ها و معیارها عبور شود تا شما هر گونه میل­تان بود، با بودجه کشور و ... بازی کنید.

چه وجدانی این را می‏پذیرد؟

آقایان اگرخیلی ناراحت بیت امام هستند، من می گویم امام با آقای منتظری چگونه عمل کرد؟ و جرم منتظری نسبت به شما چقدر بود؟ همان کار را راجع به شما بکنند. قطب زاده چه کرد؟ شریعتمداری چه کرد؟ امام با قطب زاده و شریعتمداری چگونه عمل کردند؟ آنها یک پنجاهم شما هم تخلف نداشتند. اینها به جای سرافکندگی به خاطر عملکرد خود و خانواده­ شان از نظام طلبکار هم هستند!

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین