کد خبر: 23786197
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » تهدید اخیر عربستان واکنش به شکست های این کشور در منطقه است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
زارعی در گفتگوی اختصاصی با نکته آنلاین:

یک کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه تهدید اخیر سعودی ها در خصوص اعزام نیرو به خاک سوریه در واکنش به شکست های متعدد های در منطقه است، گفت: جبهه مقاومت توانسته در یمن و سوریه موفقیت و پیروزی های چشم گیری به دست آورد و سعودی ها از این پیروزی ها خشمگین هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ،

سعدالله زارعی کارشناس مسائل خاورمیانه در حاشیه بازدید ازسومین  نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، گفت:  تهدید سعودی‌ها در قالب یک اقدام واکنشی قابل تجزیه و تحلیل است. این غوغای اعزام نیرویی که سعودی‌ها با حمایت آمریکایی‌ها مطرح کردند فقط برای پوشاندن عمق شکست‌های پیاپی آنهاست.

زارعی با بیان اینکه ابتکار عمل در سوریه و یمن در دستان جبهه مقاومت قرار دارد، تصریح کرد: آنها در سوریه شکست خورده اند و می‌خواهند اینگونه وانمود کنند که هنوز ابتکار عمل در دست شان است اما سوال این است که این اعزام نیرویی که حرفش را می‌زنند تا به حال کجا بودند که اعزام نشده اند؟ 

این کارشناس مسائل خاورمیانه در ادامه افزود: عربستان با حمایت آمریکا علی رغم اینکه در یمن با بمب‌های 5 تنی بر جان مردم و خانه‌های گلی افتاده است چرا تا به حال نتوانسته بحران یمن را آن طور که می‌خواهند حل و فصل کنند. حالا هم از اعزام نیرو به خاک سوریه سخن می‌گویند که نشان از یاس و ناامیدی آنها دارد.

وی با بیان اینکه تهدید اخیر سعودی‌ها نشان از ترس آنها دارد، اظهار کرد: به نظر من این بحث‌ها بیش از آنکه از یک واقعیت خبر دهد از یک فضا سازی دروغین حکایت دارد.

زارعی در پاسخ به اینکه بهترین واکنش ایران به تهدید اخیر عربستان چه می‌تواند باشد؟ خاطر نشان کرد: ایران وارد ماجرای مقاومت بوده و نقش کلیدی خود را به خوبی ایفا می‌کند. به هر حال ایران در همین شرایط فعلی و با همین میزان انرژی توانسته عربستان را در دستیابی به اهدافش در منطقه شکست دهد و به نظر من نیازی به ورود گسترده‌تر نیست. 

وی با بیان اینکه نقش ایران در جبهه مقاومت یک نقش محوری است، اظهار کرد: ما از سه چهار سال گذشته در شرایط منطقه ای خوبی قرار داریم و وقتی اتفاقات منطقه را مرور می‌کنیم در می‌یابیم که در حال حاضر جبهه مقاومت حمایت ایران شرایط بسیار بهتری پیدا کرده است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در پایان یاداور شد: تلاش سعودی‌ها و آمریکایی‌ها برای بحران سازی در منطقه بی نتیجه خواهد بود و آنها دستاوردی در منطقه نخواهند داشت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین