کد خبر: 23816819
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 بهمن 1394
خانه » حواشی » رسالت » هندسه موضوعی معاصرسازی الگوهای رفتاری حضرت زهرا سلام الله علیها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در اتاق فکر هشتمین همایش «کوثر هدایت» بررسی شد:

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی-تبلیغی رسالات، شیخ‌علیشاهی رییس اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: هشتمین گردهمایی سالیانه خواهران مبلغ با عنوان همایش کوثر هدایت در ایام ولادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها و با موضوع «فرهنگ فاطمی و مسئولیت‌‌های زن مسلمان» برگزار خواهد شد.

وی افزود: در راستای تحقق این امر کمیته علمی متشکل از هفت نفر از اساتید و مبلغان برجسته تشکیل شده است.

شیخ‌علیشاهی برنامه‌‌ریزی و نظارت بر محتوای علمی همایش و تدوین برنامه جامع سلسله همایش‌‌های کوثر هدایت در قالب هندسه موضوعی «معاصرسازی الگوهای رفتاری حضرت زهرا سلام الله علیها» را از جمله برنامه‌های این کمیته برشمرد.

رییس اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به موضوع این همایش سه کارگروه‌ مطالعاتی در حوزه مسئولیت‌‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی با عناوین« الگوی خودآگاهی و مقابله با بحران هویت در فرهنگ فاطمی»، « الگوی تربیت فرزندان مسئولیت پذیر در فرهنگ فاطمی» و «الگوی امنیت اقتصادی زنان در فرهنگ فاطمی» به تصویب کمیته علمی این همایش رسیده است.

وی عنوان داشت: فعالیت این کارگروه ها با حضور سه گروه از خواهران مبلغ در قالب جلسات هم‌اندیشی و برنامه مطالعاتی هفتگی از نیمه بهمن ماه آغاز گردیده است و خروجی آن در هشتمین همایش به خواهران مبلغ ارائه خواهد شد.

شیخ‌علیشاهی برگزاری دو نشست علمی در سطح نخبگانی و عمومی در ایام شهادت حضرت صدیقه کبری علیها سلام را از دیگر برنامه‌های جانبی این همایش برشمرد.

شایان ذکر است سلسله همایش‌های «کوثر هدایت» با هدف توانمندسازی خواهران مبلغ در معاصرسازی الگوهای رفتاری فرهنگ فاطمی و تقویت فعالیت‌‌های تبلیغی آنان از سال 87 تاکنون همه ساله در ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار می‌‌گردد و تا کنون به موضوعاتی از قبیل انسان معاصر و الگوپذیری از حضرت زهرا سلام الله علیها، کارآمدی فرهنگ فاطمی در حل معضلات جهان معاصر، تمایزات فرهنگ فاطمی و جریان‌های فمنیستی در حل مسایل زنان، مساله شناسی زنان در رسانه‌‌های تصویری، شبکه تبلیغ دینی، فرهنگ فاطمی و جنگ نرم علیه خانواده، فرهنگ فاطمی و مدیریت جهادی در عرصه تبلیغ بانوان و فرهنگ فاطمی و رسالت بانوان مبلغ در جهان معاصر پرداخته است.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین