کد خبر: 23833303
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 بهمن 1394
خانه » حواشی » رسالت » تمرکز بر عاطفه و مسائل جنسی؛ جدی ترین گلوگاه های فضای مجازی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، دوره آموزشی تربیت مبلغ معارف اسلامی با گرایش تبلیغ در فضای مجازی با حضور دکتر جواد جاویدنیا در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی پیگیری شد.

حجت‌الاسلام مسلم نوروزی؛ جاویدنیا در این جلسات با اشاره به محاسن شبکه‌های اجتماعی و مرور اجکالی معایب و آسیب‌های موجود در فضای مجازی ابراز داشت: تمرکز بر عاطفه و مسائل جنسی از جمله جدی‌ترین گلوگاه‌های خطرناک در فضای مجازی است.

قاضی ویژه جرائم سایبری در دادستانی مشهد با اشاره به نمونه‌هایی از جرائم سایبری در شهر مشهد و استفاده‌ی برخی از سودجویان از قابلیت‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: هرزه‌نگاری در فضای سایبری، باج‌خواهی، فروش کالاهای غیرقانونی، جعل اسناد، شرط‌بندی، جرایم مالکیت فکری و... تنها نمونه‌هایی از جرائم اتفاق افتاده در فضای سایبری است.

وی هم‌چنین زمینه‌های تبلیغ دینی در فضای مجازی را مطلوب دانست و به تشریح برخی از مقدمات مورد نظر اسلام در خصوص ورود به فضاهای گوناگون تبلیغی از جمله فضای مجازی پرداخت.

جاویدنیا بخش دیگری از جلسه را به محدود بودن فتاوای موجود در خصوص فضای مجازی، بررسی برخی از فتاوای موجود و تعزیرات حکومتی و قوانین تعریف شده برای جرائم اینترنتی اختصاص داد و در پایان سرفصل‌های پیشنهادی خود در خصوص تبیین اصول راهبردی دفاع در فضای مجازی از نگاه اسلام را ارائه داد.

برای دریافت فایل صوتی این جلسه و آگاهی از برنامه‌های آموزشی اداره آموزش‌های کاربردی تبلیغ دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی می‌توانید با شماره 32233350 داخلی 8678 تماس حاصل نمایید.

 
 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین