کد خبر: 24233304
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » سرنوشت انقلاب اسلامی با فضای مجازی گره خورده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رحیم پور ازغدی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

رحیم پور ازغدی در نشست تخصصی گفت: با استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود می توان پیام انقلاب اسلامی را که پیام بزرگی برای جهان است، انتشار داد.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، کمیته اطلاع رسانی سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، حسن رحیم پور ازغدی در نشست تخصصی سومین نمایشگاه انقلاب اسلامی با موضوع انقلاب اسلامی و فضای مجازی ضمن اشاره به مهم و پیچیده بودن بحث فضای مجازی و ارتباط ان با آن انقلاب، خاطر نشان کرد: انقلاب و جریان انقلاب اسلامی باید نسبت خود را با این دنیا و ابزار و امکانات مربوط به آن مشخص کند.

رحیم پور گفت: در گذشته وقتی اختراعی در دنیا انجام می‌شد با اختلاف زمانی طولانی به کشور ما می‌آمد ولی اینترنت و فضای مجازی با سرعت زیادی به کشور ما آمده و سریع رشد پیدا کرده است. ما در حوزه فضای مجازی از دنیا عقب نیستیم تا جایی که اوباما ایران را یکی از رقبای رسانه ای خود می‌داند.واین علامت خوبی است.

وی ادامه داد: یک جور تناقض در رفتار و حرکات صاحبان اینترنت و شبکه‌های مجازی می‌بینیم.از طرفی به شدت محتوا را کنترل می‌کنند و از طرفی ادعای آزادی در فضای مجازی را دارند.

رحیم پور ازغدی با استناد به اسناد و مدارک تاریخی گفت: اینترنت و فضای مجازی در یک فضای علمی و آکادمیک متولد نشده است بلکه در فضای جنگی و نظامی با هدف غلبه و نفوذ و جاسوسی ایجاد شده است. بعد وارد فضای اقتصادی و امروز در حوزه فرهنگ سخت مشغول کار است.

وی افزود: انقلاب فضای مجازی کمتراز انقلاب گوتنبرگ نبوده است. ویژگی اصلی این انقلاب این است که هرچه استفاده کنندگان در این فضا بیشتر می‌شوند به سمت برهوت و خنثی شدن پیش می‌روند.

رحیم پور ازغدی ضمن اشاره به اینکه اینترنت  فضای مجازی مطالبه نظام سرمایه داری در جهت رسیدن به منافعش بوده است تاکید کرد.استفاده کردن از فضای مجازی هم فواید دارند و هم مضرات.یکی از مهم‌ترین مضرات این ساخته دست بشر، تغییرهویت است. وی پوچی گرایی و پیش رفتن به سوی برهوت و بی تفاوتی و عادی سازی، واگرایی، ازهم پاشیدگی خانواده، تمایل به فرهنگ غرب در افراد را نیز از آسیب‌های فضای مجازی نام برد که صاحبان این صنعت آن را در پوشش روشن فکری جریان آزاد اطلاعات مخفی کرده اند.

وی افزود: ازنکات مثبت فضای مجازی می‌توان به گفتمان سازی،مدیریت افکار،ایجاد فضای بحثی به جای متکلم وحده بودن، استفاده سریع و آسان و کم هزینه را از دیگر فواید این فضا نام برد.

رحیم پور ازغدی در پایان افزود: سرنوشت انقلاب اسلامی با فضای مجازی گره خورده است. با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود می‌توان پیام انقلاب اسلامی را که پیام بزرگی برای جهان است، انتشار داد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین