کد خبر: 24233308
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 بهمن 1394
خانه » سایت های خبری » نکته آنلاین » بی توجهی دولت به تاکید رهبری در خصوص تشکیل شبکه ملی اطلاعات
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
امینی در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی ؛

رئیس سازمان فضای مجازی سراج با بیان اینکه دولت در پیش نویس برنامه ششم توسعه علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری هیچ اشاره ای به شبکه ملی اطلاعات نکرده است، گفت: حوزه های علمیه باید به فکر مقابله با آسیب های آینده فضای مجازی باشند.

به گزارش چی 24 به نقل از نکته آنلاین: به گزارش نکته آنلاین ، به نقل از کمیته اطلاع رسانی سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی؛ منصور امینی با حضور در غرفه فارس ، در خصوص سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: متولی اصلی این نمایشگاه افراد فعال در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی هستند. در نمایشگاه امسال توانستیم در بخش‌های عمده‌ای مشکلات را برطرف کنیم، در امور دکور و نظم و سیاق تیم‌های اجرایی تغییرات خوبی ایجاد شده است. اما مشکل اساسی دسترسی به نمایشگاه است که تصور ما بر این بود که امسال ایستگاه مترو نمایشگاه راه‌اندازی شود که به تاخیر افتاد.

رئیس سازمان فضای مجازی سراج با بیان اینکه از شهرداری به دلیل اینکه این فضا را رایگان در اختیار ما گذاشت تشکر می‌کنیم، گفت:امسال از نظر محتوایی چند بخش را اضافه کردیم. یکی از این بخش‌ها کلینیک ترک اعتیاد فضای مجازی یا سلامت ذهن است.

وی با بیان اینکه این کلینیک برای نخستین بار است که در ایران راه‌اندازی می‌شود، گفت: در کلینیک سلامت ذهن کارشناسان، پزشکان و روانشناسان خبره‌ای مستقر هستند و با روش‌های کاملا علمی آسیب‌هایی که بر اثر استفاده افراطی از اینترنت به ذهن انسان وارد می‌شود را می‌سنجند و بعد از سنجش کارنامه‌ای را در خدمت مخاطب قرار می‌دهند و بر طبق آن به مخاطب مشاوره می‌دهند.

امینی ادامه داد: در مرحله پایانی مشاوره در صورت لزوم حتی از دارودرمانی توسط روانپزشک نیز استفاده می‌شود. تاکنون بیش‌ از 500 نفر در این مرکز ویزیت شده‌اند.

رئیس سازمان فضای مجازی سراج با بیان اینکه دومین بخش متفاوت در نمایشگاه امسال، بخش سواد فضای مجازی است، گفت: برای استفاده از این بخش از دانش‌آموزان از طریق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و بسیج دانش‌آموزی دعوت کرده‌ایم که پس از استفاده از سواد فضای مجازی از نمایشگاه نیز بازدید می‌کنند.

وی در خصوص حمایت از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: یک بعد این حمایت وظیفه دستگاه‌های حاکمیتی است. مقام معظم رهبری از سالهای گذشته آینده‌پژوهی و پیش‌بینی کردند و به همه مسئولان و مردم درباره فضای مجازی توصیه‌ها کردند و حتی مرکز ملی و شورای عالی فضای مجازی را ایجاد کردند. اگر عملکرد تمام مسئولان جمهوری اسلامی را بازنگری کنیم هیچ فردی به اندازه حضرت آقا درک و فهم مهم و خطیر بودن فضای مجازی را درک نکرده است.

امینی در ادامه تصریح کرد: مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه به صراحت درباره تشکیل شبکه ملی اطلاعات تاکید کرده بودند اما متاسفانه دولت محترم در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه که به مجلس ارائه کرد هیچ اشاره‌ای به شبکه ملی اطلاعات نکرده بود.

رئیس سازمان فضای مجازی سراج ادامه داد: وضعیت ما در حوزه فضای مجازی اسفناک است. زیرساخت‌های فضای مجازی در کشور ما به گونه‌ای ایجاد شده است که باید وابسته به خارج از کشور باشیم و تا زمانیکه زیرساخت‌ها فراهم نشود وضعیت ما همینگونه باقی می‌ماند.

وی افزود: شورای عالی فضای مجازی یک قرارگاه است و باید مانند زمان دفاع مقدس قرارگاهی عمل کند. باید تمام توان حاکمیتی و توان مردمی برای اصلاح وضعیت فضای مجازی به کار گرفته شود.

امینی ادامه داد: هم‌اکنون شاهد هستیم که توان مردمی با وجود تمام مشکلات اقتصادی و عدم حمایت‌ها در این نمایشگاه حاضر شده‌است. بسیاری از همین بچه‌های مومن انقلابی از شرکت‌های گوگل و مایکروسافت دعوت‌نامه داشتند ولی به دلیل عشق به نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری در میهن خود باقی ماندند و اینجا فعالیت کردند.

رئیس سازمان فضای مجازی سراج در خصوص برخی از افراد مذهبی که معتقدند نباید در فضای مجازی حضور داشت، گفت: متاسفانه طیفی از دوستانی که آنها هم دغدغه‌مند هستند عمل‌شان فقط نقادی شده و معتقدند فضای مجازی کاملا تهدید است و ورود بچه‌های مومن انقلابی به این فضا را تا زمانیکه اصلاحات حاکمیتی انجام شود، تقبیح می‌کنند.

وی افزود: هم اکنون حتی دفتر مقام معظم رهبری هم به این فضا ورود کرده است و رهبری که جهان اسلام را رهبری می‌کنند قطعا بر امور دفتر خود اشراف دارند و حتی از نامه حضرت آقا به جوانان اروپایی و امریکایی نیز نظر آقا نسبت به فضای مجازی روشن می‌شود. آیا به غیر از شبکه‌های اجتماعی خارجی شبکه دیگری نامه آقا را منتشر می‌کرد؟

امینی با بیان اینکه ما اعتقاد داریم باید شبکه‌های داخلی در کشور با حمایت حاکمیت راه‌اندازی شود، گفت: تا زمانیکه این زیرساخت‌ها ایجاد نشده است بچه‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باید با قدرت در فضای مجازی وارد شوند و بخش عمده‌ای از جریان مومن انقلابی به این موضوع اعتقاد دارند.

رئیس سازمان فضای مجازی سراج افزود: متاسفانه در میان مردم این تصور به وجود آمده است که جریان مومن انقلابی فقط به دنبال فیلتر کردن است. ما دنبال فیلتر کردن هستیم اما فقط فیلتر کردن صفحات پورنوگرافی زیرا تمام خانواده‌های ایرانی اعم از مذهبی و غیرمذهبی با اینگونه صفحات مخالفند.

وی توصیه کرد که بچه‌های حزب‌الهی باید بدون تنگ نظری در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از ابزار دشمن برای استفاده علیه خودشان بیاد استفاده کرد تا بهترین تاثیر را بگذارد.

امینی در خاتمه با بیان اینکه حوزه‌های علمیه نیز در خصوص اصلاح فضای مجازی وظیفه دارند، گفت: شبکه‌های اجتماعی تکنولوژی امروز است و تا 10 سال آینده با پدیده‌های جدید از قبیل شبیه سازی حواس پنج‌گانه یا لباس مجازی روبه‌رو هستیم. حوزه‌های علمیه اگر از الان به فکر آینده و مقابله با آن آسیب‌ها نباشند در آن زمان کاملا منفعل خواهیم بود.

سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 22 بهمن ماه در بوستان گفت‌وگو آغاز شد و تا 28 بهمن ماه ادامه دارد.

نمایشگاه شامل چهار بخش مهم رسانه‌های برخط، پویانمایی، نشر دیجیتال و کودک و نوجوان است؛ علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 10 صبح تا 20 از نمایشگاه بازدید کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین