کد خبر: 24482520
تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 بهمن 1394
خانه » حواشی » رسالت » طلاب هنرمند فرصت طلایی دوران خود را درک کرده اند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سومین همایش هنر متعالی:

به گزارش چی 24 به نقل از رسالت:
 
 
 

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سومین همایش سالانه هنر متعالی که صبح امروز در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد گفت: روحانیت و عالمان شیعه که پیشگام دعوت به علم و عمل بوده‌اند بیش از هر صنف دیگری همواره خود را موظف دیده‌اند که بر طبق احکام اخلاقی، عمل و منطبق بر الگوی حیات طیبه زندگی کنند.

وی در تقدیر از طلاب هنرمند گفت: عالمان هنرمند حوزه به خوبی زمانه‌ی خود را شناخته و فرصت طلایی دوران خود را درک کرده اند.

وی افزود: طلاب هنرمند با قدافرازی در آوردگاه زمان توانسته اند گوشه‌‌ها و جلوه‌هایی از تمدن قویم اسلامی را در برابر نحله‌ها و مکاتب الحادی و انسان‌مدار که جز پوچی و به خود وانهادگی ارمغانی برای بشر نداشته‌اند، عرضه بدارند.

وی افزود: عالمان شیعه باید خود را در برابر مسلمانان سراسر جهان، حاکمان و کارگزاران، قشرهای مختلف مردم، نسل جوان، دانشمندان، هنرمندان و حتی پیروان دیگر ادیان و مذاهب مسئول دانسته و در صحنه عمل اجتماعی حضور فعال داشته باشند.

وی تربیت اخلاقی-معنوی را اولویت اصلی در برنامه‌ریزی‌های کلان حوزه معرفی کرد و ادامه داد: امروزه همگان بر اين امر اتفاق نظر دارند كه دست‌اندرکاران امور حوزه‌ها و روحانیت بايستي در تدوین نظامی علمی ـ فکری، اخلاقی ـ معنوی، اجتماعی ـ سیاسی ادبی ـ هنری با کارکردهایی روزآمد برای نسل‌های جدید حوزه بیندیشند.

وی اقامه حق، مخالفت با خودکامگی، مجاهدت و فداکاری در راه اسلام، آگاهی بخشی درباره مسایل اجتماعی، دفاع از منافع ملی، تلاش برای تربیت معنوی جامعه، برخی از بسیار ارزش‌ها و وظایفی ارزیابی کرد که در منابع دینی بر دوش عالمان دین نهاده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی هنر را کارآمدترین ابزار جهت برطرف کردن موانع حرکت پرقدرت و بی‌وقفه نظام حوزه به سوی وضعیت مطلوب از مسیر تحول تربیتی معرفی کرد و افزود: حوزه در طول تاریخ حیات با برکت خویش توانسته است با هوش و هنر توانمند عالمان حوزه، عمیق‌‌ترین تعقلات و تأملات حکمی را در بستر علوم اهل بیت علیهم‌السلام به ظهور برساند.

وی در پایان اظهار داشت: هنر متعالی هنری است که هنرمند با دل و جان خود را در ایجاد آن بکار بگیرد و زیبایی‌های آفرینش را بر مردم بنمایاند و ایشان را شوریده و شیدا کند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین